Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kreenholmi pikett sundis palgaalandamisest loobuma

Liis Kängsepp 27. detsember 2004, 10:51

Eelmisel teisipäeval Narvas toimunud 500 Kreenholmi töötaja pikett sundis ettevõtte juhtkonda loobuma palga alandamisest.

Veel lubati töötajatele 250 krooni jõulupreemiat maksta, kirjutas reedene Põhjarannik.

Kreenholmi ametiühingujuhi Julia Dmitrijeva sõnul toimus teisipäeva õhtul ametiühinguesindajate kohtumine Rootsist saabunud kompanii Boras Wäfveri juhatusega ja algul tundusid selle tulemused nukrad.

?Meile tundus, et kumbki pool jäi endale kindlaks,? ütles Dmitrijeva.

Kuid juba kolmapäeva hommikul avaldas Kreenholmi Valduse peadirektor Matti Haarajoki valmisolekut ametiühinguga läbirääkimisi jätkata. Sealjuures ei arutatud üldse administratsiooni pakutud kollektiivlepingu projekti ? jutuks oli ametiühingu pakutud projekt.

Dmitrijeva tõdes, et mõnes punktis tuleb ametiühingul tööandjatega kompromissile minna. Kuid peamine küsimus on lahendatud: hüvitusprotsent õhtuse ja öötöö eest jääb endiseks ning töötajaid ei ähvarda uuel aastal palga vähenemine.

Veel kinnitas Haarajoki ametiühingule, et kõikidele töötajatele makstakse jõulupreemiat. Kuigi summa on väike ? 250 krooni ?, tuleb töötajate arvu arvestades ettevõttel koos maksudega preemiateks maksta 1,2 miljonit krooni.

?Näitasime oma jõudu ja oleme rahul, et tööandja meid mõistis ega otsustanud asja äärmuseni viia,? ütles Dmitrijeva.

Ta loodab, et asi streigini ilmselt siiski ei lähe. Uus kollektiivleping sõlmitakse uuel aastal, selle hetkeni kehtib aga vana.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing