Laupäev 21. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jukose aktsia ?särab? taas

Raivo Sormunen 28. detsember 2004, 00:00

Venemaa kauplemissüsteemis 2004. aastal kõige kehvemini liikunud naftafirma Jukose aktsia on viimasel kolmel päeval oma hinna kahekordistanud, kerkides möödunud kolmapäevaselt 0,45 USDlt praktiliselt dollarini.

Kui üle 23 miljardi dollari ulatuva maksunõude tõttu on kompanii oma väärtusest aastaga kaotanud 90%, siis viimastel päevadel on mõned mustad pilved nagu firma pea kohalt haihtunud. Osa investoreid loodab, et pärast naftatootmisüksuse Yuganskneftegazi müüki 9,3 miljardi dollari eest riigile kuuluvale Rosneftile õnnestub Jukosel riigiga ehk maksude tasumise osas kompromissile jõuda.Senini pole Jukose enam kui viiskümmend valitsusele saadetud kirja edu toonud. Investeerimispankade (sealhulgas Merill Lynch) sõnul soovitakse maksunõudega hävitada Jukose peamise omaniku (Group Menatep) mõjujõud.

Aktsia madala hinna tõttu võib arvata, et valitsus müüb Jukose varad siiski täielikult maha. Möödunud nädalal teatas ka investeerimispank Credit Suisse First Boston, et 90% tõenäosusega muutuvad Jukose aktsiad väärtusetuks. Nikoili maakleri Vladimir Tchkikvadze ütles uudisteagentuurile Bloomberg, et Jukose aktsia hiljutise tõusu taga on väärtpaberit lühikeseks müünud (aktsia languse peale mänginud) investorid, kes väärtpaberit tagasi ostavad.

Eile säras Venemaa kauplemissüsteemis ka riigi suurima naftatootja Lukoili aktsia (2%, 30,05 dollarit), mille juhatusse võib saada ConacoPhillipsi Venemaa ja Kaspia mere regiooni president Kevin Meyers. Turuosaliste sõnul aitaks üle 10% Lukoilist kontrolliva ConacoPhillipsi inimeste jõudmine Lukoili juhatusse Vene naftafirma arengule positiivselt kaasa.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing