Gazprom: Ukraina varastas 100 miljonit kuupmeetrit gaasi

Gert D. Hankewitz 02. jaanuar 2006, 13:58

Venemaa gaasimonopol Gazprom süüdistab Ukrainat 100 miljoni kuupmeetri gaasi varastamises läbi riigi jooksvate torude, kirjutab ETV.

Gazpromi kinnitusel on Ukraina uue aasta esimese ööpäevaga varastanud 100 miljonit kuupmeetrit gaasi läbi torude, millega Venemaa varustab Lääne-Euroopa riikidest tellijaid.

'Ukraina varastatud gaasikoguse väärtus on rohkem kui 25 miljonit dollarit,' kinnitas Gazpromi juhatuse aseesimees Aleksander Medvedev. Ta lisas, et ettevõte kutsus olukorra hindamiseks ka rahvusvahelised vaatlejad.

Mitmed Euroopa riigid on juba kurtnud tõrgete üle gaasiga varustamisel. Lääneriigid impordivad Venemaalt 25 protsenti oma gaasivajadusest, enamik juhtmetest läbivad Ukriana territooriumi.

Kiiev lükkas Gazpromi süüdistused gaasivarguses tagasi, väites, et kasutab omatoodangut ja muid varusid. Samas ütles Ukraina kütuse- ja energiaminister Ivan Plat?kov, et juhul kui õhutemperatuur langeb miinuskraadideni, võetakse Gazpromi gaasijuhtmest kütteks vajalik gaasikogus ning tasutakse selle eest transporditeenustega.

Venemaa keeras aastavahetusel Ukrainat varustanud gaasikraani kinni, väites, et tal ei jäänud muud üle, sest Kiiev keeldus sõlmimast uut lepingut. Vastavalt Moskva ettepanekule oleks gaasi hind Ukrainale alates aprillist kallinenud neli korda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing