Börsiülevaade: Tallinki atraktiivsus tuhmumas

03. jaanuar 2006, 09:27

Tallinki aktsia atraktiivsus on hakanud tuhmuma. Eile tehti Baltika aktsiatega rohkem tehinguid kui Tallinkiga ja ka käive oli väärtpaberitel pea võrdne.

Tallink Grupp aktsia oli Tallinna börsil nii tehingute arvu kui ka käibe poolest liider alates börsile tuleku päevast (9. detsembrist) kuni 22. detsembrini.
23. detsembril lõi Tallinki aktsia käivet esimest korda Merko Ehitus ning 28. detsembril tehti Kalevi aktsiatega päeva jooksul rohkem tehinguid kui Tallinkiga.

Tallinki atraktiivsuse kukkumises pole midagi ebaloomulikku. Börsil on jõutud olla juba üle kolme nädala ning aktsiaemissiooniga kiired rikastuda soovijad on kas väärtpaberid juba maha müünud või muutunud pikaajalisteks aktsionärideks, kes aktsia hinda enam iga päev ei vaata.

Aktiivsust on kindlasti pärssinud ka väärtpaberi hinna stabiliseerumine.
Viimasel kaheksal börsipäeval on aktsia kõikunud 4,95-5,05 euro (77,45-79,02 krooni) vahelises koridoris ehk paari protsendi sees. Tõsi, viimastel päevadel on rohkem kaubeldud koridori alumises ääres. Kui sealt aktsia läbi kukub võib loota ehk taas suuremat liikumist ja käivet. Lisaks võib aktsia aktiivsus kasvada jaanuari keskel, kui on oodata 30. novembril lõppenud esimese majanduskvartali tulemuste avaldamist.

Alates börsiletulekust on Tallink Grupp aktsiatega kaubeldud igati korralikult. Kokku on tehtud börsil aktsiatega juba 3999 tehingut kogumahus 897,6 miljonit krooni. Ehk liigutatud on 8% aktsiapakist.
Börsiväliselt on sama ajavahemiku jooksul tehtud Tallinki aktsiatega makse vastu tehinguid koguni 1,4 miljardi krooni eest.

Tallinki aktsionäride arv on pärast börsile tulekut kahanenud aga mitte eriti drastiliselt.
Kui börsile tulles oli ettevõttel 16428 aktsionäri ning nüüd 825 ehk viis protsenti vähem.

Aktsia atraktiivsuse langusest hoolimata jääb Tallink kindlasti kohaliku börsi üheks enimkaubeldavaks väärtpaberiks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing