Eesti tarkvarafirma Modera kuulutas välja programmeerijate konkursi

03. jaanuar 2006, 10:06

Modera kuulutas välja 50 000 kroonise auhinnafondiga konkursi. Modera Developer Contest I, kuhu oodatakse osalema programmeerijad kogu maailmast ja Eestist.

Võistlusele oodatakse töid, mis sisaldavad huvitavaid ja kasulikke interneti lisateenuseid ja veebiprojekte, teatas ettevõte.

Kõik osalejad saavad lahenduste loomiseks Modera käest kasutada tarkvaralitsentse ja Modera Module Development Kit (MMDK) lahenduse. See on uudne lähenemine veebiteenuste arendamisele võimaldades lihtsa vaevaga luua uudseid veebitooteid nagu otsingumootorid, küsitlused internetis, kasutajate andmebaasid, kalendrid, portaalid ja palju muud. Konkursiga saab liituda internetis http://talk.modera.net. Osalemamiseks on vajalikud teadmised PHP skriptimiskeelest ja MySQL andmebaasist.

Modera turundusjuhi Priit Vaikmaa sõnul sarnaneb konkurss mõneti maailmas tuntud vaba-vara tarkvara arendamise protsessile, kus erinevad programmeerijad ühinevad mingi konkreetse toote arendamiseks. Antud konkursi puhul on auhinnafond arendajatele motivaatoriks. Täiendavaks eeliseks on võimalus hiljem saadud teadmisi rakendada reaalsetes äriprojektides.

Modera arendab internetilahenduste haldamiseks mõeldud arendamisplatvormi Modera.Net Platform ning sellel baseeruvaid veebitarkvara tooteid. Tarkvara on võimalik kasutada igas keeles ning ühilduv nii Windows, Linux kui Mac OS keskkonnaga. Modera alustas 2005. aastal globlaase edasimüüjate võrgu väljaarendamist. Tänaseks on Modera.net platvorm ning tooted Modera Partner Network vahendusel saadaval Aasias, USAs, Kanadas ning Euroopas. Aasia ja USA müügi eest vastutab Modera USA Inc. Installeeritud on tarkvara tänaseks rohkem kui 1500 korda. Suurt populaarsust on tarvara kogunud Aasias. Värske näitena tooksime siinkohal Hong Kong ExpressŽi, mis on Hiina kohalik lennu-ja helikopterifirma ja kasutab Eestis toodetud tarkvara oma kodulehekülgede haldamiseks.

2006. aasta prioriteediks on tegevuse laiendamine Euroopa Liidus ja USA-s.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing