Euroopa börsidel kuu parim börsipäev

03. jaanuar 2006, 14:24

Euroopa börsidel on olnud täna viimase kuu parim päev. Tõusu on vedanud naftatootjad, kindlustus ja autotööstussektor.

Euroopa börside liikumist laialt kajastav Stoxx 600 indeks on lisanud täna kontole 0,9% ja Stoxx 50 indeks terve protsendi. Indeksid pole nii tugevalt tõusnud pärast 1. detsembrit.

?Mulle meeldivad energiasektori aktsiaid väga,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Millennium Global Investments aktsiastrateeg Roger Nightingale, kelle sõnul on nafta nõudlus turul endiselt pakkumisest suurem.

Nafta hind on tõusnud tooraineturgudel neli päeva järjest.
Kuna Venemaa keeras Ukrainale gaasikraanid kinni levivad turul spekulatsioonid, et rohkem võidakse hakata panustama alternatiivsete kütteallikate peale, milleks on ka nafta.

Euroopa suurima naftakompanii BP aktsia oli keskpäevaks tõusnud 1,2%, tasemeni 626,5 penni. Shell oli kosunud 1,9%, liikudes 1804 pennil.

Hästi on läinud ka kindlustussektoril ja autotööstusel.
Swiss Re on kosunud 2% ja jõudnud 98,15 frangini. JPMorgan tõstis aktsiale antud reitingut, kuna usub et tõusnud tariifid mõjuvad seltsile positiivselt.
Allianz AG on liikunud üles 1,4%, tasemeni 130,93 eurot.

Financial Times Deutschland kirjutis, et Sixt AG võib koos investeerimispangaga Apax Partners Worldwide LLP osta ära Volkswageni autorendiüksuse on tõstnud viimase aktsiat 3,5%, tasemeni 46,69 eurot.
Fiati aktsia on tõusnud 2,4% (7,65 euroni), kuna autotootja detsembrimüük näitas Unrae andmeil 3,5% tõusu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing