USA kinnisvaraturu jahtumine ähvardab lämmatada majanduskasvu

Tõnis Oja 04. jaanuar 2006, 00:00

Kinnisvarabuum on ajalehe sõnul elavdanud maailma suurimat majandust viimase viie aasta jooksul, tänu sellele on inimestele tekkinud raha osta kõike alates disainköökidest ning lõpetades luksusreisidega. Samuti on soetatud uus või koguni teine elamu. Usutakse, et kinnisvarabuum on loonud alates 2000. aastast kokku üle miljoni töökoha.

Kuid nüüd on hakanud uute elamute müük aeglustuma, mis toob endaga kaasa kinnisvarahindade kasvu aeglustumise või isegi alanemise, mis omakorda tähendab, et tarbimine hakkab kahanema ning see põhjustab majanduskasvu aeglustumise.

Ajalehe küsitletud 56 analüütikut ennustasid esimese poolaasta kasvuks 3,5 ning teiseks poolaastaks 3,1 protsenti. Viimase kahe ja poole aasta keskmine majanduskasv oli 4,1 protsenti. Kinnisvara ei olnud ainus kasvu aeglustumise põhjus. Üheksa analüütikut nimetasid suurimaks riskifaktoriks kütuste hindu. Positiivsena märgiti mõõdukat inflatsiooni. Novembris oli USA tarbijahinnaindeks 3,1%. 2006. aastaks ennustatakse selle langemist 2,3 protsendile. Ainult neli analüütikut nimetasid suurimaks riskiks inflatsiooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:41
    Otsi:

    Ava täpsem otsing