Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: Jüri Käo: Edgar Savisaar peab BRSiga sissisõda

10. jaanuar 2006, 08:08

BRSi hinnangul toob riigi soov oma osalust Eesti Raudtees poolvägisi suurendada kaasa pika ja keeruka kohtuvaidluse, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Raudtee suuromaniku Baltic Rail Service?i (BRS) omanikeringi kuuluv ärimees Jüri Käo näeb majandusminister Edgar Savisaare käitumises sissisõja taktikat.

Majandusministeerium soovib kajastada Euroopa Liidu Phare programmist Eesti Raudteele eraldatud vahendeid riigipoolse rahalise sissemaksena firma aktsiakapitali.

Phare projekt lõppes käesoleval aastal ja selle tulemusena paigaldati 53 miljoni krooni ulatuses uusi rööpaid. Sestap tahab ministeerium riigi osalust Eesti Raudtees suurendada 34 protsendilt 44 protsendini. BRSile kuulub hetkel 66 protsenti Eesti Raudteest.

Minister Savisaar seadis BRSi valiku ette: kas nõustuda riigi osaluse suurendamisega või säilitada oma praegune osalus, investeerides sellega Eesti Raudteesse 100 miljonit krooni.

BRSi hinnangul ei ole asjad päris nii mustvalged kui ministeeriumile paistab.

?See on vana lugu ja surveavaldamiseks on see hea võimalus, justkui sissisõja taktika,? ütles kolmandiku BRSi omaniku Ganiger Investi esindaja Käo. ?Meie juriidiline analüüs näitab, et see ei pea vett,? lisas ta. BRSi hinnangul pole riigi nõudmised põhjendatud ning riigi soov oma osalust Eesti Raudtees poolvägisi suurendada toob kaasa pika ja keeruka kohtuvaidluse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing