PM: Riigi geenivaramu võib minna Tartu Ülikooli alla

10. jaanuar 2006, 08:41

Eesti Geenivaramu tulevikustsenaariume kavandavate poliitikute seas on pinnale jäämas idee teha varamust Tartu Ülikooli alla kuuluv teadusasutus.

Vastuseks sotsiaalminister Jaak Aabi palvele pakkus geenivaramu nõukogu esimees, Eesti Teaduste Akadeemia president Richard Villems välja ideed, kuidas geenivaramu teadusasutuseks ümber kujundada.

See on osa protsessist, mis algas mullu detsembris, kui sotsiaalminister Aab, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar lubasid järgmisel neljal aastal varamule riigi poolt kokku 120 miljonit krooni.

Komisjoni liikme, Tartu Ülikooli endise rektori Peeter Tulviste sõnul on vee peale jäämas idee viia varamu Tartu Ülikooli alla, kuid mitte arstiteaduskonna koosseisu, vaid teaduskondadevahelise uurimisasutusena. «Tegemist on ettevõtmisega, mis ei mahu ühe teaduskonna raamidesse,» märkis Tulviste.

Ühe alternatiivina jäi kõlama ka võimalus, et varamust saaks Teaduste Akadeemia allasutus, kuid viimastel aastatel on akadeemia oma allasutuste arvu oluliselt vähendanud, seega oleks ühe uue loomine akadeemia seniste arengukavadega vastuolus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing