USA tooraineinvestor Jim Rogers soovitab kaubelda maisi, nisu ja sojaubade futuuridega

Annika Matson 10. jaanuar 2006, 12:02

USA investeerimisguru ja toorainetega kauplemise spetsialist Jim Rogers soovitab kaubelda maisi, nisu ning sojaubade futuuridega, sest need on alahinnatud.

'Toorained nagu mais, nisu, sojaoad ja puuvill on täna väga-väga odavad,' ütles 63-aastane Rogers Tokyos uudisteagentuurile Bloomberg News antud intervjuus. Rogers külastas Tokyos üht sümpoosioni.
Nisul, maisil, puuvillal ning soojaubadel kokku on hetkel ka suurim osakaal ehk 54,44 protsenti Rogersi rahvusvahelises põllumajanduslike toorainete indeksis (Rogers International Agriculture Commodity Index).
Üksikult võttes on suurima osakaaluga Rogersi indeksis toornafta, mille osakaal on 35 protsenti. Toornafta kallines eelmisel aastal 39 protsenti. Teisel kohal on nisu 7 ja kolmandal mais 4,75 protsendiga. Rogersi märkis, et osakaale muuta tal hetkel kavas ei ole. 'Kas meile meeldib see või mitte, aga nafta on tähtsaim tooraine maailmas, ka nisu tootmiseks tuleb meil kulutada naftat,' oli tema kommentaar.

Lisaks märkis raamatute 'Investment Biker' ja 'Hot Commodities' autor Rogers, et omab ka kulla ja vase futuure ning müüa tal neid kavas veel ei ole. Kulla hind tõusis eile USAs viimase 25 aasta kõrgemale tasemele. Vase hind tõusis eelmisel aastal 50 protsenti.

Koos maailma kuulsaima spekulandi George Sorosega 1970.el aastatel hedge fond?i Quantum loonud Jim Rogers on tuntuim tooraineinvestor maailmas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing