EPL: Riik pakub pankadele Ookeani eest valuraha

12. jaanuar 2006, 07:56

Rahandusministeerium pakub kolmele välispangale rahalist kompensatsiooni, et pääseda ähvardavast 430 miljoni kroonisest hiigelnõudest.

Oko Osuuspankkien Keskuspankki, Ost-West Handelsbanki ning Sampo Banki nõue, mida riik ei tunnista, pärineb riigiaktsiaseltsi Ookean pankrotiprotsessist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Aastaid on Eesti kohtuveskid seda jahvatanud ning nüüdseks on asi jõudnud Maailmapanga rahvusvahelisse vahekohtusse, kust peaks lähikuudel otsus tulema.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Annikky Lambi kinnitusel püüab riik enne kohtuotsust saavutada pankadega kohtuvälist kokkulepet. Selleks vahetasid osapooled detsembris kirju.

Välispanku esindav Soome Hannes Snellmani advokaadibüroo saatis 15. detsembril ministeeriumile oma kokkuleppe pakkumise, mis sisaldas panku rahuldava hüvitise suurust. See aga ei sobinud ning ministeerium saatis vastu oma pakkumise 20. detsembril.

Kui pankadega kokkuleppele jõutakse, kinnitab valitsus kokkuleppe ning hüvitissumma saab avalikuks. Hüvitise allikana on märgitud valitsuse reservi, ent see oleneb ka kokkuleppe sisust.

Riigil on vaidluse õigusabikuludeks kulunud juba üle 15 miljoni krooni. Riiki esindavad Aivar Pilve ning Freshfields, Bruckhaus, Deringeri advokaadibürood

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing