Võrguettevõtted nõuavad elektrituru selgemat reguleerimist

13. jaanuar 2006, 10:34

22 jaotusvõrgu ettevõtet saatis täna Riigikogu majanduskomisjonile ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile avaliku pöördumise.

Avaliku pöördumise ajendiks on asjaolu, et avalikkust selgelt informeerimata on AS Eesti Energia valmistanud ette elektritariifide järjekordse hinnatõusu, teatas Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing (EJKÜ).

Alates 1. märtsist 2006 hakkavad kehtima Eesti Energia poolt teistele jaotusvõrgu ettevõtetele kehtestatud hinnavalemid. Uute hinnavalemite rakendumisel kallineb Eesti Energia müüdav aktiivenergia kohalikele jaotusvõrkudele ja suurematele elektritarbijatele kuni 7%. Kuni 1,3 % võrra kallineb põhivõrgu ülekanne.

EJKÜ juhatuse esimees Tiit Rahkema meenutas, et viimatine Eesti Energia tariifide tõus leidis aset 1.märtsil 2005. aastal. Tookordse hinnatõusu kinnitamise eel lubasid Eesti Energia juhid tariife lähima 5 aasta jooksul mitte tõsta.

?Eesti Energia tänavuse esimese poolaasta majandustulemused näitavad selgelt, et energiamonopol kasutab tekkiva konkurentsi tõrjumiseks ristsubsideerimist. Võrreldes Eesti Energia 2004. aasta ja 2005. aasta esimese kuue kuu kasuminumbreid selgub, et kahekordistunud on põlevkivi tootmise kasum ja neljakordistunud elektri ülekandest saadav kasum. Samuti on kasum kasvanud elektri ja sooja tootmises. Kuid jaotusvõrgust saanud kasum on samal ajal vähenenud pea kaks korda ning müük ja klienditeenindus on Eesti Energias koguni kahjumis,? selgitas Rahkema.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing