Voimixi tootja vabalanguses

Raivo Sormunen 18. jaanuar 2006, 00:00

Raisio aktsia alustas eile hommikul üle 14protsendise kukkumisega (2,07 euroni), kuna Soome toiduainetetootja teatas, et tal tuleb 18,3 mln euro eest oma varasid alla hinnata.

Päeva peale tulid küll välja põhjaõngitsejad, kuid aktsia liikus sellegipoolest ka pärastlõunal 7-8protsendises miinuses.

Raisio teatel hinnatakse alla linnase ja kartuliäri üksuse mittemateriaalset ja materiaalset vara. Lisaks teatas firma, et möödunud aasta neljanda kvartali tegevuskasum jääb Soome turu nõrkuse tõttu allapoole ootusi. Erakorralisi kulusid arvestamata peaks muu hulgas kaubamärkide Voimix, Nordic ja Torino haldaja 2005. aasta tegevuskasum ulatuma umbes 9 mln euroni (aasta tagasi 10,6 mln eurot). Täpsemate aastatulemustega tuleb Raisio välja 9. veebruaril.

Terves Euroopas oli päev eile üldiselt negatiivne. Muret on hakatud tundma taas kallineva nafta pärast, mis võib anda löögi mõnelegi sektorile.

"Järgnevate kuude ja aastate jooksul näeme nafta nappust. Nafta tootmisvõimsust ei saa turul tõsta," ütles Bloombergile SEB InvestmentUfondsi fondivalitseja Andreas Gartner.

Keemiatoodete valmistaja Clarianti aktsia taandus 1,8% ja lennufirma British Airwaysi oma 1,1%.

Mõõdukas languses oli ka jaemüügisektor, kuna Suurbritannia suurima jaemüügiketi Tesco finantsdirektor Andy Higginson teatas, et sel aastal tuleb turul võidelda iga naelsterlingi eest, ostudes sellega et konkurents turul tiheneb ja hinnad alanevad. Asjaosalise aktsia maksis eile pärastlõunal 312 penni. Miinust 1,9%.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing