Hansapanga Grupp astus haagiste rendiärist välja

19. jaanuar 2006, 09:34

Hansapanga Grupi tütarettevõte Balti Autoliisingu AS müüs Baltikumis Trailway kaubamärgi all tegutsenud haagiste rendiäri.

Kasutatud veoautode müügiga tegelev AS Euro Truck Trade Center teatas, et omandas Hansapanga Grupi tütarettevõttelt Balti Autoliising veoautode haagiste rendiäri Eestis, Lätis ja Leedus. 2004. aastal oli Trailway kaubamärgi all tegutsenud ettevõtte renditeenuste käive Baltikumis 23 miljonit krooni.

AS Euro Truck Trade Center juhatuse esimees Peep Nork ütles, et haagiste rendiäri ostmine oli osa nende pikaajalisest strateegiast. 'Oleme olnud juhtival positsioonil kasutatud veoautode müügis Eestis juba mitmed aastad ning veoautode ja haagiste rendiäriga alustamine on meil alati perspektiivis olnud. Teenuste laiendamine aitab meil oma praeguseid kliente paremini teenindada ning loodame ka uute teenuste ja turgude arvelt käivet suurendada,' ütles Nork pressiteates. 'Trailway on Baltikumi transporditurul tuntud kaubamärk ning juba tegutsenud äri ülesostmine tundus otstarbekam kui täiesti uue haagiste rendiettevõtte loomine.'

Nork lisas, et haagiste ja sadulveokite renditeenuseid Eestis hakkab pakkuma eraldiseisev juriidiline isik, AS Lamont Grupp. Eestis, Lätis ja Leedus jätkatakse teenuste pakkumist Trailway kaubamärgi alt. Eesti firma uus rendiplats asub Harjumaal Jüris, Euro Truck Trade Center veoautode müügiplatsi kõrval.

AS Euro Truck Trade Center loodi 1997. aastal ning tänaseks on firma tõusnud Eestis juhtivaks kasutatud veoautode müüjaks. Ettevõte käive oli 2004. aastal 48 miljonit krooni ja 2005. aastal 63 miljonit krooni.

Äripäev valis ASi Euro Truck Trade Center 2002. aastal Eesti kiiremini arenevaks väikeettevõtteks ehk Gaselli TOP võitjaks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing