Noored pidasid presidendilossis korduvalt joomapidusid

19. jaanuar 2006, 08:39

ETV saade ?Pealtnägija? kirjeldas Kadriorus presidendilossis peetud noortepidusid, kust ei puudunud alkohol, vesipiip ja ka kergemad narkootikumid.

Eilses 'Pealtnägija' saates näidati fotosid pidudest, mida president Arnold Rüütliga koos elavad teismelised lapselapsed, 15aastane Helena ja 13aastane Maria koos oma sõpradega lossis pidasid, kirjutab Postimees Online.

?Pealtnägija? andmeil algasid peod oktoobris ja neid toimus vähemalt viis, pidudel osales ühe kohalviibinu sõnul kuni 50 inimest. Üks pidulistest nõustus ka telekaamerate ees rääkima.

Peod toimusid peamiselt presidendi eraruumides ajal, mil presidendipaari kodus polnud. Saates rääkinud peolise sõnul käidi aga takistamatult ka presidendi ametiruumides.

Noormehe sõnul sai pidutsemise käigus lollusi tehtud ja isegi varastatud. Näiteks võttis üks peoline «suveniiriks» kaasa presidendi kindad.

Samuti oli noortel ligipääs lossi kabinettidesse, kus noortel olnud juurdepääs ka seal olnud dokumentidele. Tarbiti ka lossis olnud alkoholi.

Kord ronis osa noormehi lossi katusele, kus istuti ümber lipu, joodi ja suitsetati.

Noormehe sõnul joodi pidudel ohtralt ja suitsetati ka vesipiipu. Mõnel peolisel oli kaasas ka kanepit, kuid ?Pealtnägijaga? rääkima nõustunud peoline ei osanud öelda, kas seda peol ka suitsetati.

Hoonesse pääsesid noored mitte lossi peaukse, vaid kõrvalukse kaudu. Pidudel osalenud noormehe sõnul oli noortel külalistel lossi uksekood teada.

?Pealtnägija? üritas küll president Arnold Rüütlilt juhtunu kohta aru pärida, kuid president keeldus lapselaste pidusid kommenteerimast.

Presidendi avalike suhete nõunik Eero Raun ütles, et lapselastel Helenal ja Marial on õigus kõikjal majas ringi käia ning nad võivad lossi ka sõpru kutsuda.

Samas väitis Raun, et noored pidutsejad ei sattunud sinna, kus nad olla ei tohtinud. Raun kinnitas, et Pealtnägija kätte sattunud peopildid on tehtud presidendi erakorteris, mitte esindusruumides.

Pressiesindaja möönis, et osal piltidel näha olnud alkoholipudeleid olid lossist pärit. Rüüstamiseks ta noorte käitumist siiski nimetada ei tahtnud ning on veendunud, et lossi turvasüsteem toimib nii nagu vaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing