Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Külm talveilm on teinud autovaraste töö imelihtsaks

20. jaanuar 2006, 08:08

Nädalaga on Tallinnas näpatud koos võtmetega kaks luksusmaasturit ajal, kui omanik on auto hommikul kodumaja ette soojenema pannud.

Üks maasturitest, üle poole miljoni krooni maksev BMW X5, kadus teisipäeval ühe eramaja eest Rahumäel. Selle omanik väitis politseisse tehtud avalduses, et pani masina kella 8.50 ajal sooja ning läks tuppa tagasi. Ligi kümme minutit hiljem märganud ta, et auto on maja eest kadunud, kirjutab Postimees.

Päev varem juhtus täpselt sama Kakumäel ühe kortermaja ees. Omanik oli kella 7.30 paiku samuti üle poole miljoni kroonise Toyota Land Cruiseri jätnud soojenema ja siis tuppa tagasi lipanud. Umbes viis minutit hiljem avastanud ta, et maasturit enam pole.

Mõlemad luksusmasinad seisid õues, võtmed süütelukus, mistõttu oli autovarastel vaja vaid rooli hüpata. Lisaks võtmetele said vargad mõlemal juhul saagiks ka auto dokumendid.

Viimase kuu jooksul oli see juba kolmas juhtum, kus kurikaelad on ilmataadi soosingu abil kerge vaevaga saaki lõiganud. Ka 21. detsembril sõideti Nõmmelt ühe eramaja eest ära Toyota RAV 4 maasturiga.

Põhja prefektuuri varavastaste kuritegude talituse ülemkomissar Urmo Karpenderi sõnul on tõenäoline, et luksmaastureid ei näpanud juhuslikult mööda jalutanud kurikaelad, vaid professionaalsed vargad, kes olid oma ohvritele juba peale passinud.

Jäädes ilma autost, millele omanik võtmed ette jättis, ei maksa liisingufirmale aga ärandatud auto jääkväärtust mitte kindlustus, vaid ta ise.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing