Brüsselis jutuks bioenergeetika ja mahepõllumajandus

23. jaanuar 2006, 13:58

Täna Brüsselis toimuval EL Põllumajanduse ja Kalanduse Nõukogu selle aasta esimesel istungil tutvustatakse bioenergeetika ja mahepõllumajanduse määrust.

Eesti seisukohti seoses biomassi tegevuskavaga esindab Brüsselis põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

Eesti toetab komisjoni poolt koostatud biomassi tegevuskava, kuna biomassi laiem tootmine/kasutamine aitab maapiirkondadesse luua juurde uusi töökohti ning maandada põllumajandustootjate riske alternatiivse tegevuse näol.

Samuti aitab biomassi tegevuskava elluviimine Euroopa Liidul vähendada nii fossiilsete kütuste kasutamist kui ka sõltuvust imporditavast toornaftast.

Ministrite nõukogul tuleb tutvustamisele ka määruse eelnõu mahepõllunduse ja mahepõllumajanduslike toodete märgistamise kohta.

Uus määruse eelnõu hõlmab mahepõllumajanduse eesmärke, printsiipe ja põhimõtteid märgistamise, kontrolli, impordi, ekspordi, tootmise ja turustamise kohta. Kuna tegemist on eelnõu esmatutvustusega nõukogu tasandil, siis on Eesti positsioonid eelnõule alles kujundamisel. Lõplikud seisukohad esitatakse kinnitamiseks 16. veebruari Vabariigi Valitsuse istungile.

Tänasel Põllumajanduse ja Kalanduse Nõukogul tutvustab Euroopa Komisjon veel geograafiliste tähiste ja traditsiooniliste eritunnuste määruste eelnõusid ning teeb ülevaate linnugripi olukorrast Türgis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing