Tartu teaduspark sõlmis koostöölepingu hiinlastega

23. jaanuar 2006, 11:41

Nädalavahetusel kirjutasid Tartu teaduspark ja Tsinghua ülikooli rahvusvahelise tehnoloogiasiirdekeskus alla ühiste huvide kokkuleppe, teatas teaduspark.

Lepingu raames vahetatakse edaspidi ettevõtete ja ülikoolide soove koostööks ja partnerotsinguks. Lepingu sõlmimisele eelnesid läbirääkimised, mille käigus külastas teaduspargi delegatsioon möödunud sügisel Tsinghua ülikooli.

Täna ja homme kohtuvad külalised Tallinnas Tehnikaülikooli, Tehnopoli ja EASi esindajatega.

Seoses Tartu teaduspargi kuulumisega rahvusvahelisse tehnoloogiasiirde võrgustikku IRC (Innovation Relay Centre Network ? toim.) anti külalistele ülevaade selle projekti tegevustest ja tulemustest.

IRC on Euroopa Liidu poolt rahastatud projekt, mille eesmärk on viia kokku partnereid uudsete tehnoloogiate väljatöötamiseks, arendamiseks ja turuletoomiseks. 10 tegutsemisaasta jooksul on võrgustik kasvanud omalaadsete seas maailma suurimaks (<#vt=http://irc.cordis.lu>).

Sõlmitud koostöölepe on Tartu teaduspargile juba kolmas omataoline. Eelmisel aastal sõlmiti sarnased lepped arendusorganisatsioonidega Soome Jyväskylä regioonist ja Belgia Namur maakonnast.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing