SASi lendurite streik segas eestlasi vähe

Liis Kängsepp 25. jaanuar 2006, 00:00

"Ettevõtte tööd see streik eriti ei mõjuta, kuid loomulikult pole Kopenhaagenisse reisijaid streigi oludes sama palju kui tavapäraselt," tunnistas SASi siinse tütarfirma, ASi Estonian Air juhatuse esimees B¨rge Thornbech. Tema sõnul on streik ebamugav inimestele, kes kasutavad Kopenhaageni lennujaama ümberistumiseks ning kindlasti on nii mõnedki oma reisiplaanidest loobunud või sõidu edasi lükanud.

"Kuna Kopenhaageni lennuväljal on vähem liikumist, siis tuleb otsida muid ümberistumise võimalusi," ütles Thornbech. "Näiteks Frankfurdist või Londonist."

Estonian Air lendas Kopenhaagenisse streigi ajal tavapäraselt ja ühtegi lendu ära ei jäetud. Näiteks eile sai Tallinnast Kopenhaagenisse lennata kolmel korral.

Pilootide streik Kopenhaagenis Kastrupi lennuväljal algas esmaspäeva hommikul ning kahe päeva jooksul jäi ära mitusada lendu. Uudistebüroo Direkt andmeil ütles SAS Taani avalike suhete juht Jens Langagergaard, et üks streigipäev läheb maksma ca 25-34 miljonit Eesti krooni.

Tänavu jätkab SAS Group ettevõttes suurpuhastust, kaaludes allharude müüki ning osa kauglendude lõpetamist, kirjutas Äripäev detsembris. Lõppeda võivad kauglennud kahjumis liinidel, kus konkurents on terav ja hinnasurve suur. Sulgemisohus on lennud Kopenhaagenist Bangkokki, Shanghaisse ning Seattle'isse.

Mullu kärpis radikaalne kokkuhoiukava "Turnaround 2005" lennukontserni kulusid üle 22 mld krooni, kuid see kindlustas ettevõttele ainult ellujäämise, tõdes kontserni juht Jörgen Lindegaard detsembris Taani majanduslehele Börsen antud intervjuus.

Streik ongi seotud hiljuti peetud koondamisläbirääkimistega ja SASi plaaniga tükeldada kontsern tegevusalade kaupa majandusüksusteks. SASi säästuprogrammi järgi võib 1600 piloodist koha kaotada 170.

Helsingin Sanomate andmetel pidid esmaspäeval oma reisiplaane muutma enam kui 25 000 SASi klienti, kui 150 pilooti marssis hommikul oma tööpostilt minema. Samal ajal jäi 60 SASi Norra tütarfirma pilooti ootamatult haigeks ning ka seda seostatakse streigiga. Taani pilootide ametiühingu sõnul näitab selline massiline haigestumine, et nii Taani kui ka Norra piloodid on endast väljas, vahendas BBC.

Kui Tallinnast väljuvaid Kopenhaageni lende streik ei puudutanud, siis eile jäeti Helsingis Vantaa lennuväljal ära vähemalt kaks Kopenhaagenisse suunduvat lendu.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing