SASi pilootide streik on lõppenud

Liis Kängsepp 26. jaanuar 2006, 15:09

Eile õhtul lõppes Kopenhaagenis Scandinavian Airlines’i (SAS) pilootide streik, täna hommikul taastus 75% lennufirma lendudest.

Lähtudes lennufirma pilootidega sõlmitud kollektiivlepingutest otsustas Rootsi töövaidluskomisjon, et pilootide streik oli ebaseaduslik, teatas ettevõte.

SASil on kollektiivlepingud Taani, Rootsi ja Norra Pilootide Assotsiatsioonidega, mis kehtivad 31. märtsini 2006. Kollektiivlepingutega on sätestatud, et pilootidel on keelatud korraldada lepingu kehtimisajal streike ning kõik vaidlused lahendab Rootsi töövaidluskomisjon.

23. jaanuaril Kopenhaageni lennujaamas alanud SASi pilootide streigi tõttu oli lennufirma Scandinavian Airlines Denmark sunnitud tühistama kõik lennud peale interkontinentaalsete lendude. Streik tõi lennufirmale kaasa laiaulatusliku rahalise kahju.

Lähtudes kehtivatest seadustest pöördus SAS viidates streigi ebaseaduslikkusele töövaidluskomisjoni poole, mille hinnangul rikkusid streikijad kollektiivlepingut ning komisjon nõudis streigis osalevate pilootide kohest tööleasumist. SAS on esitanud streigiga kaasnenud kahjude korvamiseks rahalise nõude kõikidele streigis osalenutele.

SAS Group on 297 lennukiga Euroopa suuruselt neljas lennufirma. 2004. a ulatus ettevõtte müügikäive 6,22 miljardi euroni. Põhjamaade suurima reisifirmana annab SAS tööd rohkem kui 32 000 inimesele. SAS Groupile kuulub 49% Estonian Airi ja 47% airBalticu aktsiatest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing