Miks prantslannad paksuks ei lähe?

Tiina Kolk 27. jaanuar 2006, 00:00

Mireille Guiliano on kirjutanud raamatu "Prantslannad ei lähe paksuks" oma isiklikele kogemustele tuginedes ja lugemiseks eelkõige naistele kõigis vanuseastmetes (7-77), kellel on vaja kaotada ligemale 13 kilo. Ta toob välja elukäsitluse, strateegiad ja filosoofia, mis on aidanud prantslannadel saledaks jääda ja mida võib igaüks enda jaoks kohandada. Lisaks annab ta dieedimenüüd ning kõigile jõukohased lihtsad retseptid ja liikumisõpetuse.

Sarmikas raamatu autor, olles töötanud juba paarkümmend aastat USAs šampanjafirma Champagne Veuve Clicquot' direktorina, peab oma ametikoha tõttu sööma aastas vähemalt 300 restoranilõunat ning hoolimata sellest, et iial ei puudu tema laualt vein või šampanja, on ta endiselt salepihtne.

Ta teab saleduse saladuse võtit. Viibides vahetusõpilasena Bostonis, maiustas ta šokolaadikookide ja küpsistega. Aasta pärast Prantsusmaale naastes oli ta üle kümne kilo raskem ning isa konstateering - "Sa näed välja nagu kartulikott" - rikkus tüdruku tuju, ent pani teda ka hiljem tegutsema.

Tuttava perearsti nõuandeid järgides asus Mireille Guiliano kaalu langetama. Pooleaastane programm, mida ka raamatus tutvustatakse, koosnes mitmest faasist:

"Äratus" - vanamoeline kolmenädalane toidukordade inventuur. Juba ainuüksi ülevaade menüüst võib paari päeva pärast muutustele õhutada.

"Uus vorm" - kolmekuuline sissejuhatus prantsuse toiduportsjonite ja toitumise mitmekesisesse õpetusse. "Kahjulikud" toiduained tuleb ajutiselt kõrvale jätta. "See ei ole dieedilaager, vaid võimaldab kehal taas normaalsed mõõtmed saavutada," märgib autor.

"Stabiliseerumine" - kõik meelepärased toidud tuleb sobivateks kogusteks kaaluda. Sel perioodil on normaalkaal taastatud ja seega ollakse poolel teel püstitatud salenemiseesmärgile.

"Üllatav küll, ent nüüd võite portsjoneid suurendada ja ikkagi kaalust alla võtta," kirjutab Guiliano.

"Kogu ülejäänud elu" - eesmärk ehk stabiilne kaal on saavutatud, ülejäänu on üksnes viimistlus. "Teie toitumisviis ja elukombed on nüüdseks täiesti teie endi maitse ja ainevahetuse järgi kohandatud ja, nagu Chaneli kostüüm, peaksid need harjumused ka väheste muutustega vastu pidama terve elu," nendib autor.

"Prantslannad ei lähe paksuks" on pigem elustiiliraamat, mille nõuandeid ja ka toiduretsepte pole raske järgida. Huvitav on lugeda nende ilu ja hea tuju tagamaadest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:36
Otsi:

Ava täpsem otsing