Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Ansip ehitaks presidendile praeguse sünge ajalooga residentsi asemele uue

30. jaanuar 2006, 07:09

Peaminister pakub lahendust, kuidas vähendada ohtu, et presidendi eraelu ja töö võiksid sassi minna. Riigipea vajab oma volituste ajaks residentsi.

«On riigi väärikuse küsimus, et president ei ela kantselei kitsukeses ametikorteris,» ütles peaminister Andrus Ansip. «Meil peaks nüüd lõpuks olema niipalju tahtmist, et ehitame presidendile residentsi ning lahutame tema pere- ja tööelu.»

Ansip teab isegi kohta, kuhu riigipea tagasihoidlik, aga esinduslik residents võiks kerkida. See asub sealsamas Kadriorus, presidendi kantseleist lühikese jalutuskäigu kaugusel, kirjutab Postimees.

Kadri teel seisavad tühjana kaks räämas krunti, millest ühe omanik oli kunagine riigikogu ja hilisem Eesti Panga esimees Mihkel Pung ja teine kuulus president Konstantin Pätsi perele.

Mõlemad krundid olid Eesti iseseisvuse taastamiseni NSV Liidu armee käes, need jäeti 1990. aastatel tagastamata, sealsed hooned on vahepeal põlenud ja lammutatud, kuid krundid kuuluvad praegu presidendi kantselei bilanssi.

Eile hommikul rääkis Ansip oma ideest koalitsioonipartneritega – Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ja Rahvaliidu juhi Villu Reiljaniga, ning sai mõlemalt toetuse, et järgmisesse riigieelarvesse kirjutada sisse esimesed miljonid projekteerimis- ja ehitusraha.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing