Kontrollametkonnad: ümbrikuveeretajaid paljastab andmete ristkasutus

31. jaanuar 2006, 14:52

Tööandjaid kontrollivad ametkonnad võrdlevad ümbrikuveeretajate paljastamiseks erinevatele asutustele esitatavaid andmeid.

Maksu- ja tolliameti asedirektor Marek Helm ütles täna ümbrikupalga vastase võitluse tulemusi kommenteerides: 'Ettevõtted peavad arvestama andmete ristkasutusega erinevate asutuste vahel.'

'Kõik tööinspektorid on varustatud sülearvutitega,' rääkis Tööinspektsiooni juht Priit Siitan, 'mille abil saavad nad ükskõik kus minna maksuameti andmebaasi, et kontrollida, kes on kes.'

Samal ajal maksuameti andmebaasis klõpsimisega vaatavad tööinspektorid, mis ettevõtte sõlmitud töölepingutes tegelikult kirjas on.

Mullu saatis Tööinspektsioon märgukirjad 360 ettevõttele, mis deklareerisid 3 töötajat ning üle 10 miljoni kroonist käivet. Peale märgukirja kättesaamist tuli neis ettevõtteis põranda alt välja 114 töötajat.

'On tähelepanuväärne, et 66 ettevõttes tõusis peale märgukirja palk üle 2000 krooni inimese kohta,' märkis Siitan.

Ümbrikupalgavastases võitluses on peale Tööinspektsiooni Maksu- ja tolliametiga praeguseks käed löönud ka Eesti Linnade Liit, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Eesti Haigekassa, Sotsiaalkindlustusamet, Eesti Tööandjate Keskliit, Tööturuamet, Eesti Töötukassa ja Eesti Ametühingute Keskliit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing