PM: Pooled riigikogulastest kulutasid end sendituks

01. veebruar 2006, 08:10

Lilled, söögid peenes restoranis, telefoni- ja bensiiniarved – nii suutsid 46 rahvasaadikut mullu kulutada kogu 100 307 krooni esinduskulude raha.

Keskerakonna fraktsiooni 20 liikmest kulutasid kogu summa ära 14 saadikut, Rahvaliidu 13 liikmest seitse, Res Publica 26st samuti seitse, Reformierakonna 19 saadikust kaheksa, sotsiaaldemokraatide kuuest liikmest viis ja Isamaaliidu seitsmest vaid üks, kirjutab Postimees.

Ainsana jäi summa alles rahvaliitlasel Robert Lepiksonil, järgnesid respublikaanid Olari Taal 76 706, riigikogu spiiker Ene Ergma 75 000 ja Mihhail Lotman 74 053 kulutamata krooniga.

Riigikogu liikmete kuluhüvitis moodustab 30 protsenti ametipalgast ehk kuni 9245 krooni kuus. Kokku võis Riigikogu liige eelmisel aastal kulutada 100 307 krooni.

Lepikson jättis enda sõnul raha kulutamata, kuna kuluhüvitist ei saa võtta lisasissetulekuna. «Praegune hüvitussüsteem on populismist ajendatud lollus – kõrtsiarved võid lasta maksumaksjal tasuda, saadiku põhitööks vajalikku juriidilist konsultatsiooni näiteks ei hüvitata,» tõi Lepikson näite. «Töö produktiivsemaks muutmiseks palkaks abilise, aga ka seda ei hüvitata.»

Keskerakondlane Evelyn Sepp kulutas läinud aastal valijate rõõmustamiseks lillekimpude ja toataimedega kokku ligi 3000 krooni. «Kui on palju kohtumisi, siis tuleb ka palju lillekimpe,» ütles Sepp.

Endine välisminister Kristiina Ojuland poputas söögiga oma külalisi kodu lähedal Kaberneeme restoranis ja jättis nii Prantsuse saatkonna esindajate kui «poliitiliste naistega» einestades sinna tuhandeid kroone.

Ojulandi erakonnakaaslane Igor Gräzin ei pidanud paljuks tuua hüvitamiseks ka Tallinna lennujaama parkla 5kroonine tšekk, mis talle 22minutilise parkimise eest määrati.

Suurema osa riigikogulaste läinud aasta kuludest moodustavad bensiini- ja taksoarved. Kuluaruandeid sirvides võis täheldada, et valimiste-eelne suvi ning september-oktoober oli aeg, mil bensiini- ja taksoarved hüppeliselt kasvasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing