Ka Amazon pettis ootusi

Romet Kreek 06. veebruar 2006, 00:00

Amazon.com liitus nende kompaniidega, kelle kvartalitulemused valmistasid pettumuse. Amazoni aktsia hind langes reedel 10,3 protsenti, 38,33 dollarile. USA aktsiaturg langes teist nädalat järjest.

"Turu ees seisab väljavaade, et majanduskasv aeglustub ja USA keskpank võib intresse veelgi tõsta," ütles Astor Asset Managementi fondijuht Scott Martin Bloombergile.

Kauplejad tõstsid panuseid, et keskpank jätkab intressi tõstmist, kuna läinud nädalal avaldatud makromajandusnäitajad näitasid ootamatut produktiivsuse langust ja kasvanud palka.

Produktiivsus, mis näitab, kui palju töötaja toodab iga töötunniga, kukkus viimases kvartalis aasta baasile viiduna 0,6 protsenti. Ökonomistid ootasid varasemale tasemele jäämist. Keskmine tunnipalk kasvas pea kolme aasta kiireimas tempos - 3,3 protsenti aastataguse ajaga võrrelduna.

Intressitulevikutehingud näitasid, et kauplejad hindavad tõenäosust, et keskpank tõstab järgmisel istungil baasintressi 4,75 protsendile, 90-protsendiliseks. Eelmise kuu alguses oli sama istungi intressitõstmise tõenäosuseks vähem kui 50 protsenti.

Futuurid näitavad, et kui nädal varem hinnati intressitõstmise tõenäosuseks 10. mai istungil null protsenti, siis nüüd hinnatakse tõenäosuseks juba 35 protsenti.

"Produktiivsus on olnud suurepärane, kuid kui see hakkab kehvemaks muutma, peab arvestama, et inflatsioonilised surved hakkavad kuhjuma," ütles Wedgewood Partnersi investeerimisjuht David Rolfe.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing