Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Muhameedlased jätkavad proteste

Sirje Rank 06. veebruar 2006, 00:00

Kannatada said ka Taani saatkonnaga samas hoones asunud Rootsi ja Tšiili saatkond. Taani ja Norra ametivõimud manitsesid oma kodanikke riigist kiiresti lahkuma. Eile ründasid tuhanded protestijad Taani konsulaati Liibanonis ja panid selle põlema.

Gazas põletasid palestiinlased nädalavahetusel Saksamaa ja Taani lippe. Protestijad lõid puruks Saksamaa kultuurikeskuse aknad ning pildusid kividega Euroopa Komisjoni hoonet.

Londonis protestis nädalavahetusel Taani saatkonna ees umbes 700 muhameedlast. Mitmed hoidsid käes läinud aastal 7. juulil Londoni metroos toimunud pommirünnakuid ülistavaid plakateid. Kõlasid üleskutsed islami teotajatel pead maha lüüa.

Euroopa politseivõimud on mures karikatuurid avaldanud ajalehtede toimetajate elu pärast.

Vägivallalaine kerkis üles pärast seda, kui mitmed Euroopa ajalehed otsustasid läinud nädalal sõnavabaduse kaitseks ära trükkida islamimaailmas suurt pahameelt tekitanud karikatuurid, mis ilmusid Taani ajalehes Jyllands Posten neli kuud tagasi.

Taani peaminister Anders Fogh Rasmussen on jäänud seisukohale, et Taani valitsus ei saa vaba ajakirjanduse eest andeks paluda. Mitmed teised Euroopa valitsusjuhid üritasid aga nädalavahetusel islamiriikidega lepitust leida. Saksa kantsler Angela Merkel ütles, et mõistab muhameedlaste nördimust, kuid et see ei anna õigustust vägivallale. Briti välisminister Jack Straw aga kiitis Briti väljaannete "vastutustunnet ja mõistlikkust", et need on jätnud karikatuurid avaldamata.

Vatikan mõistis puhkenud vägivalla hukka, lisades samas, et mõtte- ja sõnavabadus … ei tähenda veel õigust solvata usklike religioosseid tundeid.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing