Enne maikuud digitaalne sõidumeerik kasutusele ei jõua

Jaak Ideon 07. veebruar 2006, 00:00

Jaanuari lõpus Viinis toimunud digitaalse sõidumeeriku plenaaristungil arutati, kui kaugele on erinevates riikides jõutud ettevalmistustöödega.

Tähtaeg on formaalselt määratletud Euroopa Parlamendi ja Komisjoni poolt seoses autojuhtide sotsiaalõigusnormide määruse muutmisega, kus on jõustumise osas ehtbürokraatlik sõnastus - digitaalne sõidumeerik on uutel autodel kohustuslik alates kahekümnendast päevast pärast määruse avaldamist Euroopa Ühenduse Teatajas.

Seega olid arutlusel ennekõike prognoosid, millal see võiks juhtuda. Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni ametliku avalduse kohaselt peaks tekst ilmuma aprilli lõpul ja jõustuma mai keskel. Kuni mai alguseni midagi ei muutu.

Teatavasti on ka Eestis võimalik autoregistrist taotleda digitaalse sõidumeerikuga varustatud sõiduki kasutamiseks nõutava autojuhi ning ka tööandja, kontrollija ja töökoja kaarte. Nende andmine on lahendatud 16 riigis, Eesti kaasaarvatud.

Kuid kasutama peavad hakkama kõik ning sealt ka probleemid ja arutelud.

Vedajatele ning sõidukite maaletoojatele on oluline, et liiklusregistrisse võetakse kuni määruse jõustumiseni nii mehaanilise kui ka digitaalse sõidumeerikuga sõidukeid. Pärast määruse jõustumist aga ainult digitaalse sõidumeerikuga varustatud tarbesõidukeid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:45
Otsi:

Ava täpsem otsing