Aasta ekspordi sõber on Eesti oskustööline

08. veebruar 2006, 10:00

Eesti Väliskaubanduse Liit valis mulluseks ekspordi sõbraks Eestis töötava oskustöölise kui sümboli. Auhind anti Elcoteqi tooteinsenerile Kristjan Martinile.

„Selleks, et saada huvitavat töökogemust rahvusvahelises firmas ei pea minema välismaale,” ütles Martin. Väliskaubanduse liidu nõukogu esimehe Andres Tamme sõnul olid just Eesti töötajad eelmise aasta edu taga.

Tamm lisas, et esialgsete hinnangute kohaselt tõusis eksport mullu koguni 29 protsenti. Heade tulemuste tõttu jäi ekspordi vaenlane seekord välja kuulutamata.

Eile õhtul Kadrioru lossis toimunud pidulikul vastuvõtul esinenud Riigikogu esimees Ene Ergma kutsus ülesse parandama Eesti kutseharidussüsteemi, mis on endiselt halvas seisus. Ergma lisas, et kindlasti ei tohiks Eesti peamiseks ekspordiartikliks kujuneda eestlane, vaid peaks väärtustama siia jäämist.

Traditsiooniliste aumärkidega said pärjatud Signe Ratso, AS BLRT Grupp, OÜ Kliko nõukogu esimees Ülo Pärtel ja välismaalastest Taani konsultatsioonifirma AS Handevaersradet International.

Eesti Väliskaubanduse Liit (EVL) on mitteriiklik ekspordiedendamise organisatsioon, mis on asutatud 1991. aastal. EVL-i funktsioon on toetada ja aidata kaasa Eesti ettevõtetel lihtsamini ja odavamalt pääseda rahvusvahelisele turule ning propageerida väliskaubanduse alast tegevust ja ettevõtete rahvusvahelistumist. 2005. aasta lõpul oli EVL-l 151 liiget.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing