Külm võtab sularahaautomaadid ära

Koit Brinkmann 09. veebruar 2006, 00:00

Näiteks ei töötanud teisipäeva hommikul Tallinnas Torupilli Selveris Hansapanga sularahaautomaat. Õues asuva automaadi juurest pidid sularaha soovijad pettunult lahkuma, sest ekraanil oli kiri "Suletud". Selline kurb seis valitses seal juba esmaspäeva õhtust.

Hansapanga meediasuhete juhi Kristiina Tambergi sõnul oli teisipäeva hommikul üle Eesti nende 440 sularahaautomaadist rivist väljas kaheksa. Päeva jooksul saadi neist kaks tööle.

SEB Eesti Ühispanga avalike suhete juhi Evelin Allase teatel oli neil külma tõttu maas kaks automaati 300st. Jaanuarikuise külmalaine ajal oli tõrkuvaid sularahaautomaate kümmekond.

"Meil saab sularaha kontorist tasuta välja võtta, kui tõrkuv sularahaautomaat asub kontoriga samas majas," lisas Allas.

Sularahaautomaate paigaldava ja hooldava ASi Hansab tegevdirektor Raivo Kraus oli probleemist teadlik. Tema sõnul hakkavad tõrked peale, kui automaatide tagumise osa temperatuur langeb alla

+10 YC. Põhjuseks on kütteta ruumid, läbi seina paikneva sularahaautomaadi ümbruse ebapiisav soojustamine ehitaja poolt ja siseruumidesse ette nähtud automaatide kasutamine tamburites, kus lükanduksed on pidevalt lahti ning ruum väga külm. Automaatidel on peal kaitsesüsteem, mis lülitab nad ise välja.

Kraus rääkis, et nad on koostöös pankade ning hoonete omanikega paigaldanud automaatidesse küttemooduleid, samuti soovitanud reguleerida lükanduksi vähem avanema või paigaldada uste juurde õhkkardinaid.

Krausi sõnul paigaldab ja hooldab Hansab ka parkimisautomaate ning tõkkepuusüsteeme. Parkimisautomaadid töötavat külmas suuremate probleemideta, sest neil on liikuvaid osi vähe. Tõkkepuude sisse paigaldati lokaalsed kütteelemendid.

Sampo Panga sularahaautomaadid teisipäeval kõik töötasid. Kommunikatsioonijuht Anneli Rõuk rääkis, et eelmise külmalaine ajal jaanuaris oli tõrkeid. "Meil on ka vähem automaate, enamasti on need pangakontorites," lisas ta.

Neste Eesti ASi peadirektor Indrek Kaju ütles, et külm neile liiga pole teinud: "Ükski tankla seisma pole jäänud, väiksemaid tõrkeid on ette tulnud." Ka jaanuaris midagi väga tõsist ei juhtunud, lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing