Skype pole alati odavaim

Alar Pardla 09. veebruar 2006, 00:00

Kaugekõnede võrdlevat hinnatabelit koostades selgus mitu huvitavat ja ootamatut asja. Esimene üllatus: paljukiidetud Skype ei ole alati kõige odavam võimalus helistada välismaale. Välisriigis asuvale lauatelefonile helistades on tõepoolest võrreldud pakkujatest Skype'i kasutamine kõige odavam. Kui aga on vaja teha kõnesid mobiilsele välismaalasele, siis on soodsamad minutihinnad Tele2 operaatorkoodi kasutades. Seda muidugi mõningate eranditega.

Teine üllatus. Kuigi Bravocomi kaugekõnede hinnad on võrreldes kolme suure mobiilioperaatoriga üldjuhul soodsamad, peitus positiivne üllatus Venemaa ja USA kõnedes. Need on Bravocomi mobiilvõrgust helistades isegi soodsamad kui helistades Elioni, Elisa või Tele2 lauatelefonilt! Bravocomi negatiivne üllatus oli võrdluse kõige kallim kõnehind Rootsi.

Kõned välismaale ja nende hinnad võiks tinglikult jagada kolme gruppi. Kõned lauatelefonilt - kas Elioni või mõne teise operaatori suunakoodi kasutades, kõned mobiiltelefonilt ja kõned läbi interneti.

Et hinnatabel ei kasvaks liiga suureks ning raskesti loetavaks, on võrreldud kõnede hindu meie nelja naaberriiki ning Saksamaale, Suurbritanniasse ja USAsse.

Eksootilisematesse riikidesse helistades võivad hinnad veelgi rohkem kõikuda.

Tabelis on esitatud tavakliendi hinnad helistamiseks tööajal. Me ei arvestanud võimalikke partnerriikide, püsi- ning suurklientide ja õhtuse aja soodustusi.

Hinnavõit või kaotus võib tekkida ka sellest, kas telefoniteenuse pakkuja maksustab erinevalt kõnesid lauatelefonile ja mobiiltelefonile - see sõltub nii riigist kui ka telefonioperaatorist.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46
Otsi:

Ava täpsem otsing