Hansabank Markets prognoosib selleks aastaks 8-8,7% majanduskasvu (täiendatud kell 14.15)

Gert D. Hankewitz 13. veebruar 2006, 12:26

Hansabank Markets teatab oma koostatud Baltikumi majandusülevaates, et ootab selleks aastaks 8-8,7 protsendilist majanduskasvu.

'Eesti majandus kasvas 2005. aastal meie hinnanguil 9,3-9,7%, prognoosime, et sel aastal ulatub kasv 8-8,7% ja vtuleval aastal 7,5-7,7%-ni,' seisab kirjas ülevaates.

'Majandusarengud on jätkuvalt laiapõhjalised, kuigi kasvutempod aeglustuvad nii välis- kui ka sisenõudluses. Suurima osa majanduskasvust annab endiselt majapidamiste tarbimine. Netoekspordi mõju majanduskasvule on positiivne (st. netoekspordi suhe SKPsse väheneb) ning kodumaine pakkumine kasvab kiiremini
impordist,' selgitatakse ettekandes.

Eelmisel nädala avaldas oma majanduskasvuprognoosi ka Eesti Pank, mis prognoosis majanduse rahunemist ning vaid 7 protsendilist tõusu. '10 protsenti majanduskasvu mitu aastat järjest ei ole jätkusuutlik,' selgitas Ülo Kaasik Eesti Pangast.

Selle aasta veebruaris pakkus Nordea pank, et majanduskasv tuleb 7,1 protsenti. Rahandusministeeriumi eelmise aasta augustis valminud prognoosi kohaselt peaks kasv olema aga vaid 6,6 protsenti.

Ministeeriumi avalike suhete juhi Annikky Lambi sõnul on värskemat prognoosi oodata märtsis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing