Jõhvi Tööstuspark müüb oksjonil mäge

Piret Reiljan 14. veebruar 2006, 00:00

Jõhvi Tööstuspargi juhataja Teet Kuusmiku sõnul võiks 37 meetri kõrgune aherainemägi pakkuda huvi suurematele ehitusfirmadele, kes saaksid kivikillustikku täitematerjalina kasutada. "Mägi sisaldab 70 protsenti lubjakivi ja 30 protsenti põlevkivi," märkis Kuusmik.

Teedeehituseks müüdav aheraine ei sobi, sest materjal on ebaühtlane ja sisaldab peene killustiku kõrval ka suuri kivikamakaid.

"Ma ei kujuta ausalt öeldes ette, kus selline suur aherainemägi kasutust võiks leida," ütles Ida-Virumaa ühe edukama ehitusfirma OÜ Ferdmaster tegevjuht Meelis Tint. Seni on firma ehitustöödeks vajaliku täitematerjali saanud ümberkaudsetest kaevandustest.

"Just ümberlaadimise hind oleks nii suure koguse puhul liiga kõrge," toob firmajuht Tint välja raskused aherainemäe ostmisel.

Tööstuspark annab enampakkumise võitjale materjali äraveoks aega kolm aastat.

Kui palju hiiglaslik aherainemägi maksta võiks, ei julge Kuusmik välja öelda. "Kui keegi teeb pakkumise kümme senti tonni eest, siis kuulutab nõukogu ilmselt pakkumise kehtetuks," püüdis Kuusmik liiga madalat hinda määrata.

Tint oli kuulnud, et tööstuspark müüb mäge kahe miljoni krooniga. Kuuldes aga, et alghinda ei ole ja hinnapakkumise võib teha vabal valikul, hakkas Tint mäe vastu isegi pisut huvi tundma. "Sel juhul peaks minema ja selle mäe ikka oma silmaga üle vaatama," arvas ta.

ASi Harju Ehitus nõukogu esimees Märt Luuk ütles Jõhvi Tööstuspargi pakkumisest kuuldes vaid seda, et kuna nende firma tegutseb eelkõige Tallinnas, siis Jõhvist küll täitematerjali vedama ei hakata.

Ida-Virumaal algavad täitematerjaliks kõlbliku kivikillustiku hinnad Tindi hinnangul kuuest kroonist tonn. "Mägesid on siin küllaga," märkis ta.

Tööstuspargi juhi sõnul maksvat Tallinnas täitekillustik kümme korda rohkem ehk umbes 60 krooni tonn.

Ida-Virumaal killustikuga kauplev OÜ Ahtme Killustik küsib 1,3 tonni jämedama killustiku eest 35 krooni.

Möödunud nädala lõpus ei olnud aherainemäe võõrandamiseks veel ühtegi pakkumist tulnud, ent pakkumisi ootab tööstuspark 21. veebruarini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing