Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Valitsus kiitis eile heaks euroraha kasutamise eesmärgid

14. veebruar 2006, 09:34

Valitsus kiitis eilsel kabinetinõupidamisel heaks ELi struktuurifondide kasutamise eesmärgid ja prioriteedid aastateks 2007 - 2013.

Prioriteetidevahelist esialgset rahastamise jaotust arutab valitsus edasi järgmisel kabinetinõupidamisel.

Rahandusminister Aivar Sõerd avaldas eile heameelt, et ministeeriumide ja partneritega põhjalikult läbi arutatud eesmärgid ja prioriteedid said ka valitsuse heakskiidu. 'Väga oluline on see, et jõudsime kokkuleppele valdkondlike rakenduskavade arvu osas,' lisas Sõerd.

Rahandusminister rõhutas ka, et esimest korda planeeritakse riigi eelarvestrateegia raames ühiselt Eesti riigi eelarvest ja Euroopa Liidu fondidest tulevat raha: 'See võimaldab meil vaadata kõiki riigi käsutuses olevaid vahendeid tervikuna ja neid senisest tõhusamalt kasutada.'

Euroopa Liidu struktuurivahendite kasutamise üldeesmärgiks on Eesti kiire, sotsiaalselt ja majanduslikult tasakaalustatud jätkusuutlik majanduslik areng ning keskseks suunitluseks Eesti rahvusvaheliste konkurentsieeliste arendamine ja arenguvõimaluste ärakasutamiseks tingimuste loomine.

Valitsuskabinet kiitis üksmeelselt heaks viis strateegilist tegevusvaldkonda ehk prioriteeti: haritud ja tegus rahvas; teadus- ja arendustegevuse võimekuse ning ettevõtete uuendusmeelsuse ja tootlikkuse kasv; paremad ühendusvõimalused; väiksem keskkonnakoormus ning piirkondade terviklik ja tasakaalustatud areng.

Ministrid leppisid kokku, et struktuurivahendite kasutamiseks koostatakse neli rakenduskava: 'Inimressursi arendamise rakenduskava'; 'Elukeskkonna arendamise rakenduskava'; 'Hariduse ning teadus- ja arendustegevuse infrastruktuuri arendamise rakenduskava' ning 'Ettevõtluse, infoühiskonna ja transpordi infrastruktuuri arendamise rakenduskava'. Kavade nimetused on esialgsed ja võivad veel täpsustuda.

Euroopa Komisjoni arvestuse põhjal on Eestil võimalik aastatel 2007-2013 kasutada struktuurivahendeid ligi 52 miljardi krooni ulatuses, selle summa moodustavad Euroopa Regionaalarengu Fondi, Euroopa Sotsiaalfondi ja Ühtekuuluvusfondi vahendid.

Pärast seda, kui valitsuskabinet on heaks kiitnud prioriteetidevahelise esialgse rahastamise jaotuse, koostab rahandusministeerium valitsuskabineti otsuste põhjal kahe nädala jooksul 'Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007-2013' esimese täisversiooni. Selle põhjal alustatakse konsultatsioone partnerite ja huvirühmadega.

Paralleelselt konsultatsioonidega algab rakenduskavade koostamine valitsuskabineti poolt määratud juhtministeeriumide eestvedamisel. Struktuurivahendite strateegia esitatakse valitsusele heakskiitmiseks riigi eelarvestrateegia 2007-2010 raames tänavu mais. Samaks ajaks valmivad ka rakenduskavade esimesed täisversioonid, mis esitatakse valitsusele lõplikul kujul hiljemalt aasta lõpuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing