Poed on olümpiarõivastest tühjaks ostetud

15. veebruar 2006, 16:40

Esimest korda avalikku müüki paisatud olümpiasportlaste paraadrõivad kadusid poelettidelt nagu soe sai ja nõudlus ei paista nii pea lõppevat.
„Eriti hulluks läks olukord pärast pühapäevast Kristiina olümpiavõitu, kõigis meie poodides on tänaseni telefonid nõudmistest punased,” ütles olümpiarõivaste tootja AS Baltika turundusjuht Anu-Mall Naarits.
Juba jaanuari keskel, ligi kuu enne olümpiat, saadeti ASile Baltika kuuluvatesse Montoni poodidesse 1600 olümpiamängude jaoks disainitud toodet. „Alguses plaanisime poole vähem tooteid müüki panna, aga kohe saime näha, et nõudlus on suur ja tellisime topelt koguse kampsuneid juurde,” märkis Naarits.
Tänaseks on selge, et olümpiarõivaid võinuks tellida veel kordades rohkem. „Paraku ei saa me enam uut tellimust teha, kuna rõivad ei saaks lihtsalt enne olümpiamängude lõppu valmis,” tõdes Baltika turundusjuht Naarits. Olümpiarõivad valmisid erinevates ASi Baltika allhankefirmades, milledest Eestis asub vaid AS Virulane.
Varasematel olümpiamängudel pole paraadvormi rõivaid poest osta saanud ja päris identset vormi ei saa poeletilt ka seekord. „Näiteks paraadvormi türkiissiniseid pükse ja jopet poest ei saa, nende asemel müüakse pruuni värvi mudelit,” märkis Eesti Olümpiakomitee turundusassistent Kristel Berendsen.
Berendsen kinnitas rahva tohutut huvi Eesti olümpiavormi vastu. „Olümpiakomiteesse helistavad pidevalt nii eestlased kui ka välismaalased, kes meie vormi kiidavad ja küsivad, kust seda osta saab,” rääkis ta.
Montoni poed üle Eesti on hädas klientidega, kes ei taha olümpiatoodete otsa lõppemisega kuidagi leppida. „Inimesed on pahased ja õpetavad meid äri tegema,” kurdeti näiteks Tallinna Ülemiste keskuse Montonist.
Vähesed õnnelikud saavad viimased sobivas suuruses olümpiarõivad üksikute laost leitud toodete näol või mõnest teisest poest tellides. „Kliendid on poodides lausa järjekorda pandud,” selgitas turundusjuht Naarits ja lisas, et kes ees, see mees.
Kui palju AS Baltika olümpiarõivaste kommertsmüügist kasu saab, firma turundusjuht öelda ei tahtnud. „Need kogused on võrreldes meie teiste toodetega ikkagi väikesed,” märkis ta vaid. Küll aga suutis firma Naaritsa sõnul tõestada, et inimeste nõudlus olümpiarõivaste vastu on suurem, kui juleti loota.
Möödunud aasta juunis sõlmisid Eesti Olümpiakomitee ja ASi Baltika juhid kokkuleppe, et AS Baltika riietab kuni 2008. aasta lõpuni kõik rahvusvahelisel areenil Eestit esindavad sportlased paraad- ja vabaajarõivastesse. Kokkuleppe kohaselt toetab Baltika olümpiakomiteed 3,2 miljoni krooniga, millest 1,8 miljonit on rahaline toetus ning 1,4 miljonit toetus rõivaste näol.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing