Põhjala börsid: Nokia aktsial juba teine kaheprosendiline tõusupäev järjest

15. veebruar 2006, 14:08

Helsingi börsil on aktsiate hinnad täna heas tõusuhoos, keskpäevaks on börsiindeks kerkinud 1,5 protsenti.

Ilma teeb Helsingi börsil Nokia aktsia mis on kallinenud juba üle kahe protsendi 15,64 euroni. Ettevõte teatas, et võitis 170 miljoni dollari suuruse hanke traadita võrgu arendamiseks Hiinas. Eile teatas kompanii lepingu sõlmimisest Vodafonega. Kui aktsia hind pärastlõunal ei lange, oleks see aktsiale teiseks kaheprotsendiliseks tõusupäevaks järjest. Eile kerkis põhjanaabrite juhtivaktsia hind 2,2 protsenti 15,33 euroni.

Ehkki naftakompanii Neste Oil neljanda kvartali tegevuskasum kahanes 13 protsendi võrra, investoreid see eriti ei heidutanud ning aktsia hind hüppas 8,1 protsenti 24,45 euroni.

Üle kahe protsendise tõusu on teinud ka paberitööstusgigandid Stora Enso ning UPM-Kymmene. Investeerimispanga Morgan Stanley analüütik Charles C. Spencer tõstis UPMi soovitust.

Stockholmi börsil aktsiate hinnad veidi langesid. Selle eesotsas Hansapanga suuromanik Swedbank, mille aktsia hind oli kella kaheks kukkunud juba 5,6 protsenti 212,00 Rootsi kroonini.

Kõrgeima krediidireitinguga Euroopa tubakatkompanii Swedish Matchi aktsia hind on kerkinud aga 4,5 protsenti 103,5 Rootsi kroonini. Tänu dollari kursi tõusule ning kulude kahandamisele kasvas ettevõtte neljanda kvartali kasum 67 protsenti 456 miljoni Rootsi kroonini.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing