Ollila unelmate meeskond hajub

16. veebruar 2006, 11:42

Nokiast maailma juhtiva mobiiltelefonide tootja teinud Jorma Ollila juhtgrupp hajub uute väljakutsete järel mööda maailma laiali, kirjutab Kauppalehti.

Üheksakümnendatel aastatel meedias „unelmate meeskonnaks” tituleeritud grupist lahkus esimesena Nokia strateegia juht Matti Alahuhta, kes läks liftitootja Kone juhiks. Alahuhtast on saamas ka British Telecomi nõukogu liige.

Alahuhta järel lahkusid Nokia võrgusüsteemide haru eest vastutanud Sari Baldauf ja J.T. Bergqvist. Baldauf on täna SanomaWSOY ja F-Secure nõukogus ning kandidaat ehituskontserni YIT ja Hewlett-Packardi nõukogudesse.

J.T Bergqvist on kandidaat Electrobit Groupi nõukogu esimehe kohale. Samas firmas alustab tegevjuhi kohal aprillis Nokiast tehnoloogia juhi kohalt lahkuv Pertti Korhonen.

Pekka Ala-Pietilä lahkus Nokiast mullu isiklikel põhjustel. Arendusjuht Yrjö Neuvo jäi pensionile.

Jorma Ollila ise jätkab Nokia tegevjuhi kohal juuni alguseni ning on kandidaat nõukogu asejuhataja kohale. Kevadel alustab Ollila naftakomapnii Shell nõukogu esimehena.

Ollila mantlipärijaks sai Olli-Pekka Kallasvuo, samuti unelmate meeskonna liige.

Nokia koostöösuhete eest vastutav Veli Sundbäck jätkab Nokia nõukogus. Nokias jätkab ka unelmate meeskonda kuulunud Anssi Vanjoki, praegu multimeedia haru juht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing