Tartus eramuarenduse maht veel väike

20. veebruar 2006, 00:00

Eramuturg koosneb Tartus valdavalt järelturust. Põhjuseks on vähene uute eramute arendus. Kuigi on mitmeid piirkondi, kuhu uuselamuid rajatakse kvartalitena, ehitatakse eramud siiski vaid oma tarbeks, mitte müügiks.

Ainukeseks arendajaks sellel turul on Vallikraavi Kinnisvara, kes rajab Jaama tänava äärde paarismajade kvartali, kus on ka üksikud eramud. Tartu lähistel pakub eramuid Kodumajatehas Ülenurmes.

Eramuarenduse väikeste mahtude põhjuseks on madal rentaablus, kuna kortermajade ehitusega võrreldes on ehitusmahud tagasihoidlikud. Samas on määrava tähtsusega ka korterituruga võrreldes nõudlikum klientuur.

Arendajatena on tegutsenud ka väikesed ehitusfirmad ja eraisikud, kes on ühele või mitmele kõrvutiasuvale krundile ehitanud 100-140 ruutmeetri suurused hooned müügihinnaga mitte üle 1,6 miljoni krooni (näiteks neli maja Mesika tänaval).

Enamjaolt ostavad kliendid siiski krundi ning lasevad ehitada maja vastavalt oma soovile ja seetõttu jõuab järelturule vägagi erineva arhitektuuri ja kvaliteediga hooneid. Hinnatumad piirkonnad on Tammelinn, Maarjamõisa ja Tähtvere.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing