Linnar Viik: Playtechi edukas börsidebüüt oleks võrreldev kuldmedalitega olümpialt

Annika Matson 20. veebruar 2006, 09:42

Linnar Viik: Playtechi noteerimise õnnestumisel oleks tegu kõrgeima inimkapitali väärtusega firmaga, kus Eesti tarkvaraarendajatel on kandev roll.

Järgnev kirjutis pärineb Eesti IT-visionääri Linnar Viigi ajaveebist. Viik vastas seal Äripäeva küsimustele Playtechi noteerimise kohta. Loe ka tänast Äripäeva artiklit: Tartlased lõikavad tulu mängurite kire pealt

FT teavitas möödunud neljapäeval/reedel, et Playtech plaanib enda noteerimist Londoni börsi AIM (Alternative Investment Martket nimekiri, mille reeglid ja noteerimistingimused põhinimekirjast paindlikuma loomuga) juures lähtudes firma turuväärtusest umbes 12,5 miljardit Eesti krooni (£550M). Pärast möödunud hilissuvist netihastartmängunduse börsifirmade järske kukkumisi on oktoobrist alates nii Playtechi konkurentide (möödunud nädalal samas AIM nimekirjas noteeritud Excapa Software), klientide ja online gambling olulisemate tegijate (Empire Online ja Party Gaming näiteks) seis tunduvalt paremaks läinud.

Väikese varjuna võib oodata vastava valdkonna taevast tumendama muidugi eri valitsuste katsed netihastartmängundusele regulatiivseid piire panna (loe - ära keelata), kuid kuidas keelata, kui kätte ei saa. Mäletan jõuludeaegse Rootsi televisioooni reklaamidest toona äkitselt tärganud hastartmänguportaalide reklaame, mis muidu nii kasiinovabas heaoluriigis suisa kohatuna tundusid. Hetkel paistab lisaks ärakeelamise ja maksustamise keerukusele olevat online gambling firmadel ka aktiivne ja eesriide taha osavalt varjuv lobbygruppide võrgustik, mis valitsustele seni on suutnud asja puust ja punaselt selgeks teha.

Minule tuli ka armas küsimus ajakirjanikult: Kas teil on hea meel, et järjekordsel eestlaste osalusega IT-firmal on maailmas hästi läinud?

Sellele küsimusele ei oska küll muud moodi vastata kui Lembitu Kuuset parafraseerida ja öelda, et “Kallid kaasmaalased, küll me elame õnnelikul ajal!” Kui noteerimine sellise turuväärtuse juures peaks õnnestuma on tegemist kõigi aegade kõrgeima inimkapitali väärtusega ettevõttega, kus Eesti tarkvaraarendajatel on kandev roll - jagades firmaväärtuse arendustiimi toodetud 37 litsentseeritud tarkvaratoote vahel, saame litsentsi keskmiseks tootluseks 330 miljonit krooni ning arendustiimi töötaja keskmiseks kumulatiivseks väärtusloomeks üle firma 6 aastase tegutsemisaja kuskil 120 miljonit krooni. Naftratransiitorid, tehke järele ;)

Täpsustuseks veel - Playtechi noteerimisplaanide täpsustamine on maailma meedias saanud hetkel veel sutsa väiksema tähelepanu osaliseks, kui meie kalliste kaasmaalaste kullad Torino olümpiamängudel. Google News otsing näitab seisu 132:1047 kolme olümpiakullaga pärjatud uudiste kasuks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing