Kuusmaa lõpupidu Saku Suurhallis

Mikk Jürjens 23. veebruar 2006, 00:00

Üks Eesti läbi aegade kuulsamaid ja armastatumaid korvpallureid Aivar Kuusmaa naaseb laupäevasel Tähtede Mängul viimast korda palliplatsile, et publiku ja sõpradega kenasti hüvasti jätta. Kuusmaa "Dream Team'i" kostitavad SEB Ühispanga korvpalli meistriliiga tähed.

Ehkki Tähtede Mängu on Eestis korraldatud ka varasematel aastatel, teeb Kuusmaa lahkumine seekordse ürituse eriliseks mitmeski mõttes.

"Aivar Kuusmaa panust Eesti korvpalli on raske sõnadesse panna," ütleb võistluse peakorraldaja ja Eesti Korvpalliliidu tegevjuht Gerd Kiili. "Kõige paremini kirjeldab tema tähtsust tõsiasi, et Eesti koondise visiitkaart on viimastel aegadel olnud kolmepunktivisked ja tema on meie parim kaugviskaja läbi aegade."

Tõepoolest, vaevalt lähevad ühelgi korvpallihuvilisel meelest Kuusmaa imevisked läbi mitme pika aasta. "Meenub 1993. aasta EM-finaalturniir, kus Saksamaa ahastuses telekommentaator kurtis pärast ühte Kuusmaa järjekordset kaugviset, et selle hullu blondi eestlasega pole täna küll midagi peale hakata, ta on kaitsmatu," muigab Kiili.

Kuusmaa on laupäevaks oma meeskonda valinud mängijad, kellega ta pika karjääri jooksul tugevama sideme on saavutanud. Teiste seas teevad Kuusmaa "Dream Team'is" kaasa Margus Metstak, Indrek Rumma, Rauno Pehka, Tanel Tein, Marek Noormets, Gert Dorbek, Kaur Heinaru ja Andre Pärn. "Oodata on täiendusi ka raja tagant," lisab Kiili. Meeskonda juhendavad Tiit Sokk ja Heino Rebane. Vastasleeris astuvad üles Meistriliiga parimad mängijad nagu Tanel Sokk, Howard Frier, Asko Paade, Rait Keerles ja paljud teised. Neid juhendab Rakvere PK peatreener Andres Sõber.

Lisaks tavapärastele kaugvisete ja pealtpaneku võistlustele toimub Saku Suurhallis Aivar Kuusmaa rariteetide oksjon, väljas on Lembit Peegli eksklusiivne fotonäitus päevakangelasest läbi aegade. Muusikalist naudingut pakub Tanel Padar & The Sun, päevajuhid on SKY+ raudmehed Rauno Märks ja Kristjan Hirmo. Uksed avatakse kell 15.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing