Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Suurbritannias ajaloo suurim raharööv

Tõnis Arnover 27. veebruar 2006, 00:00

Raharööv oli hoolikalt kavandatud. Esmalt võtsid röövlid kinni koju sõitnud rahahoidla juhi. Tema auto peatas vilkurtulega Volvo, kust väljus politseimundris mees, kes palus tal istuda oma autosse. Seal pandi ta käed raudu.

Teda ähvardati, et kui ta kaasabi ei osuta, siis satuvad ohtu tema pereliikmed. Ta jäeti kuueks tunniks kaubikusse. Samal ajal võtsid ülejäänud röövlid, samuti politseimundris, tema kodus kinni tema naise ja poja ning toimetasid need teadmata paika.

Kolmapäeva öösel viidi ta 7,5tonnise valge kaubikuga rahahoidlasse. Seal sidusid röövlid kinni kõik selle 15 töötajat. Selles hoiti Inglise Panga raha, mis oli mõeldud laialivedamiseks panga klientidele Kagu-Inglismaal. Veebruaris on seal ajutiselt hoiul tavalisest suurem hulk raha.

Jõugul kulus raha autosse laadimisele umbes tund. Arvatakse, et kokku oli seal umbes 40 miljonit naela ehk 916 miljonit krooni.

Inglise Pank teatas, et vargus ei tekita lisakulusid ei pangale ega maksumaksjatele. Vastutust kannab Securitas, mis aga on varguste suhtes kindlustatud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing