Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Põhja-Tallinna korterite odavmüük toppab

Gert D. Hankewitz 28. veebruar 2006, 00:00

Jaanuari lõpus kirjutas Äripäev, kuidas praegune keskerakondlik linnavalitsus tahab Põhja-Tallinna linnaosa korteriüürnikele imeodavalt müüa 300 korterit. Kuna nimetatud korterid on vallasasjad, millega märtsist ei saa enam mingeid tehinguid teha, oli linnavalitsuse soov need veel enne esimest märtsi hinnaga 300 krooni ruutmeeter maha müüa.

Tänaseks on linnavalitsus projektilt aga hoo maha võtnud, ainult kümne korteri müük on kinnitatud.

"Kust te üldse võtate, et see märtsiks olema pidi?" küsis keskerakondlasest Põhja-Tallinna linnaosa vanem Vilja Savisaar vastuseks ajakirjaniku küsimusele, miks müügiga õigeks ajaks valmis ei saada. Kuuldes vastust, et linnaosavalitsuse töötajad seda jaanuari lõpus teatasid, jätkas Savisaar: "Igal asjal on oma protseduur, korterite müügi otsustamine käib läbi erinevatest komisjonidest, volikogu istungitest ja alles pärast seda läheb see läbi."

Savisaar ei pea hinda 16 883 krooni 87,2 ruutmeetri suuruse korteri eest rajoonis, kus turuhind on 15 000 krooni ruutmeeter, liiga madalaks. Tema sõnul on tegemist hinnaga, millega vanasti kortereid erastati. "Ma ei näe põhjust kohelda ebaõiglaselt inimesi, kel polnud võimalust vanasti erastada," märkis ta.

Sellise hinna üle on aga tänulik Tiiu Minka, kes on üks kümnest üürnikust, kellele võileivahinna eest see 87,2ruutmeetrine korter müüdi. "Tahaks Keskerakonda kohe tänada," sõnas Minka, kes on korterit juba neli aastat erastada püüdnud ning ametkondadele surve avaldamiseks koos teiste erastamissooviga inimestega ka meedialt abi otsinud. "Ivi Sinilaidiga oleme koos tegutsenud," kinnitas ta. Ka Sinilaid on korteri saanute hulgas.

Põhja-Tallinna linnaosa linnamajandamise osakonna juhataja Allar Oviiri sõnul läheb 290 korteri müük kindlasti edasi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:48
Otsi:

Ava täpsem otsing