PM: Politsei võtab ka presidendi pere kaitse alla

28. veebruar 2006, 07:27

Kui seni turvasid ihukaitsjad vaid praegust ja eelmist presidenti ning peaministrit, siis nüüd peavad nad valve alla võtma ka riigipeade perekonnad.

Ihukaitseteenistuses hakkab senise 150 inimese asemel tööle ligi 200 politseiametnikku. Muidu ei suuda nad täita paari nädala eest muudetud presidendi ametihüve seadust, mis paneb julgestuspolitseile kohustuse kaitsta nii praeguse kui ka eelmise presidendi perekonda, kirjutab Postimees.

Kindlasti muutub kaitsealuseks praeguse riigipea Arnold Rüütli abikaasa Ingrid Rüütel ja eelmise riigipea, samuti ihukaitse valve all oleva Lennart Meri abikaasa Helle Meri. Veel pole aga lõplikult otsustatud, kas kaitse laieneb ka praeguse presidendipaari kahele tütretütrele, kes elavad vanavanemate juures.

Küll aga võttis politsei paari nädala eest täiemahulise kaitse alla Riigikogu esimehe, andes talle nii isiklikud ihukaitsjad kui ka mehitatud saatemaasturi. Seni oli Ene Ergma – tähtsuselt teine inimene riigis – ihukaitsest loobunud, nii nagu oli otsustanud ka tema eelkäija Toomas Savi.

Lisaks praegusele ja eelmisele presidendile ning Riigikogu esimehele kaitseb julgestuspolitsei pidevalt veel peaministrit, aga samuti valvab enam kui pooltsada riigile olulist objekti, mille seas on presidendi kantselei Kadriorus, parlamendi- ja valitsushoone Toompeal, riigipea suveresidents, Lennart Meri ja Arnold Rüütli eramud ning USA saatkond Tallinnas.

Kuigi presidendi ametihüve seaduse muutmise algatanud võimuliit jättis parlamendile esitatud eelnõus mulje, et lisakulutusi presidentide perekondade valve alla võtmine ei tähenda, vajab julgestuspolitsei aastas veel kümmet miljonit krooni, täiendamaks oma veidi enam kui 50 miljoni kroonist eelarvet.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing