Statoil valiti Euroopa parimaks kütusefirmaks

28. veebruar 2006, 10:01

Majandusleht Financial Times ja konsultatsioonifirma Roland Berger Strategy Consultants nimetasid Euroopa aasta parimaks kütuse- ja gaasifirmaks Statoili.

Žürii omistas Statoilile aunimetus tänu ettevõtte edukale rahvusvahelisele äritegevusele. “See on märkimisväärne tunnustus nendele jõupingutustele, mida me oleme teinud, et muuta Statoil rahvusvaheliselt konkurentsivõimeliseks ettevõtteks,' kommenteeris Statoili peadirektor Helge Lund.

Võitjad valiti välja 6000 ettevõtte hulgast, keda hinnati rea kvantitatiivsete ja kvalitatiivsete kriteeriumite alusel. Auhinnasaajad valis välja väljaspaistvatest Euroopa ärijuhtidest koosnev žürii. Võistluse eesmärk on tõmmata avalikkuse tähelepanu nende ettevõtete edule, kes saavutavad häid tulemusi tänu oma juhtimisoskustele ja tootearendusele.

Energeetikafirma Statoil on Norra uhkus, sest nafta- ja energeetikasektor annab Norra sisemajanduse koguproduktist umbes 15% ja Statoil majandab enamust sellest. Suuresti tänu Statoili arendustööle ja rahvusvahelisele haardele on Norrast saanud suuruselt teine toornafta tootja maailmas ning üks suuremaid gaasitarnijaid Euroopas.

Eestis on Statoilil 46 ööpäevaringselt avatud teenindusjaama. Lisaks teenindusjaamadele tegutseb Statoil Eestis viie 1-2-3 automaatjaamaga ning kütuste jaemüügis on ettevõtte turuosa Eestis hinnanguliselt 30% suurune.

Lisaks Statoilile võitsid auhinnad ka Audi (autotööstus), Esprit (tarbekaubad ja jaekaubandus), UBS (finantsteenused), Arcelor (tööstus), BASF (ravimid ja kemikaalid), Telefónica (telekommunikatsioon ja meedia), AP Møller Maersk (transport, turism ja logistika) ning RWE (infrastruktuur). Ärijuhtimise kvaliteedi auhinna sai Inglise ettevõte ICI.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing