Maantee-kampaania algatajaid üllatas toetajate suur hulk

Gert D. Hankewitz 03. märts 2006, 15:39

Teisipäeval sotsiaaldemokraatliku erakonna algatatud Tartu maantee neljarealiseks muutmise kampaania edu üllatas ka algatajaid endid.

Täna kella 13.30 ajal oli kampaania kogunud internetis üle 20 000 toetushääle, kirjutab Postimees Online.
Seni peavad sotsiaaldemokraadid internetikampaaniat väga õnnestunuks, sest sellist aktiivset osalust ei osatud mingil juhul oodata, teatas kampaania üks käivitajatest, riigikogu liige Jarno Laur.

'Avalikkuse toetus on meil ilmselgelt olemas. Lähipäevil saadame täiendavad infomaterjalid maavanematele, kelle halduspiirkondi maantee läbib, et nad mõjukate inimestena projekti täiendavalt toetaksid,' lausus Laur.

Ehkki päeva jooksul lisandub toetushäälte hulka hulgaliselt ka nn libahääli, püüavad korraldajad õhtuti nimekirja üle vaadata ja rumala nalja eesmärgil lisatud hääled kustutada. Eile näiteks oli keegi kodanik häältesumma suurendamiseks lisanud oma nime sadakond korda. Kuna iga isik saab enda eest anda vaid ühe hääle, siis liigne häältehulk lihtsalt eemaldatakse.

Kustutatud saavad kampaania korraldaja sõnul ka kõikvõimalike pseudonüümide nagu Miki-Hiir jt all antud hääled. Kui tekib kahtlus, et keegi üritab nime lisamisel nalja teha, kontrollitakse tema arvuti IP-aadressi.

'Mis puutub toetajate ees- ja perekonnanimede ehtsusesse, siis seda me loomulikult täiel määral kontrollida ei saa, kuid enamik tunduvad päris ehtsad Eesti nimed olevat. Mitmed üsna tuttavad pealegi,' lausus Laur.

Viimase kuue aasta jooksul on maanteel toimunud 383 liiklusõnnetust, milles hukkus 73 inimest. Aktsiooni käigus kogutud toetushääled antakse lõpuks üle peaminister Andrus Ansipile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing