DnB NORD pank siseneb Eesti pangandusturule

06. märts 2006, 16:30

Rahvusvaheline pangandusgrupp DnB NORD teatas, et alustab tegevust Eestis, avades uue pangakontori äritegevuseks sel nädalal.

DnB NORDi eesmärk on saada Balti riikides suuruselt kolmandaks pangaks ning hõivata 3–5 aasta jooksul vähemalt 5% Eesti turuosast.

DnB NORD panga juhatuse esimees Sven Herlyn ütles, et juhtiva Norra panga DnB NOR ja Saksamaa suurima panga NORD/LB kogemuste, oskusteabe ja infrastruktuuri kombinatsioon võimaldab DnB NORDil pakkuda Põhja-Euroopa strateegiliselt olulise piirkonna kaudu terviklikku uudsete ja konkurentsivõimeliste finantsteenuste portfelli.

“Esimesel aastal keskendub pangaoperatsioonide fookus korporatiivsele klientuurile. Meie eesmärk on omandada 3–5 aasta jooksul Eestis vähemalt 5% suurune turuosa,” sõnas Herlyn.

“DnB NORD tegutseb kõikides Põhja-Euroopa riikides: Skandinaavia maades, Saksamaal, Poolas ning ka Lätis ja Leedus. Grupi esinduskontor on Eestis asunud juba 2001. aasta algusest ja nüüd oleme me valmis avama Tallinnas pangakontori,” rääkis DnB NORD panga finantsjuht Tony Samuelsen.

DnB NORD pank pakub investeerimislaene, käibekapitali laene, projekti rahastamislaene, krediidiliine, tööstuslikku liisingut, kaubandustegevuse rahastamist, deposiite, makseid, internetipangandust (iNORD), krediitkaarte ning eluaseme- ja tarbimislaene.

Hetkel töötab DnB NORD Tallinna kontoris 10 inimest. Mõne nädala jooksul määratakse ametisse DnB NORD panga Eesti filiaali juhataja. Praegu on panga tegevjuht Ivars Kapitovics. Lähiaastate jooksul kavatseb DnB NORD pank avada kontorid ka Tartus, Pärnus ja Narvas.

DnB NORD on ühisettevõte, mille asutasid Norra suurim finantsteenuste grupp DnB NOR (51%) ja Põhja-Saksamaa juhtiv universaalpank NORD/LB Norddeutsche Landesbank. Pangal ja selle emafirmadel on haruettevõtted, kontorid ja tütarettevõtted kõikides Ida-Euroopa põhjapoolsetes riikides: Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Soomes, Taanis. Saksamaal, Norras ja Rootsis. DnB NORD Group’il on 1450 töötajat, üle 110 kontori, enam kui 550 000 klienti ja grupi varade kogusumma on 3,5 miljardit eurot. DnB NORD pakub kõikehõlmavat valikut kvaliteetsetest finantstoodetest ja teenustest nii majapidamistele kui ka äriettevõtetele. Panga peakontor asub Kopenhaagenis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing