Nestor tahab pensionäride tulumaksuvabastust 4000 kroonini kuus

06. märts 2006, 16:49

Eiki Nestor teatas, et esitas täna riigikogule üle eelnõu, mille kohaselt enamus pensionäre ei peaks 1. aprillist suurenevalt pensionilt tasuma tulumaksu.

Käesoleval aastal suureneb keskmine pension, mistõttu võib see paljudel pensionäridel ulatuda 3000 kroonini ja üle selle. See osa pensionist, mis ületab 3000 krooni, kuulub tulumaksustamisele.

Samas kehtib pensionide puhul ka tulumaksuvaba miinimum, mis käesoleval aastal on 2000 krooni. Selle arvestamiseks on tarvis esitada avaldus elukohajärgsele pensioniametile. Eiki Nestori sõnul pole paljud pensionärid hästi kursis seadustes avanevate võimalustega ning peaksid halva informeerituse tõttu hakkama maksma pensioni osalt, mis ületab 3000 krooni, kuigi tegelikult on maksuvaba kokku 5000 krooni.

Käesoleva seadusemuudatusega suurendataks pensionäri täiendavat maksuvaba tulu pensioni korral 4000 kroonini kuus, mis kokku tähendaks maksuvabastust pensionidelt 6000 krooni kuus. 'See säästaks pensionäre avalduse esitamise vaevast ning pensioniametite töötajaid suurest lisakoormusest, mida avalduste vastuvõtmine ja menetlemine endaga kaasa tooks,' lisas Nestor. 'Pole mingit mõtet sellel aastal tulumaks kokku koguda, et siis järgmisel aastal see pensionäridele tagastada. Pensionäridel pole aega oodata.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing