ÄL: Rein Kilk tahab Pärnusse biodiislitehase rajada

08. märts 2006, 07:29

Suurärimees Rein Kilk teeb biodiislitehase rajamisel koostööd firmaga A O Biod.

“Ütleme nii, et läbirääkimised käivad, kuid ma ei ole otsustanud, kui suures mahus ettevõtmises kaasa löön,” jääb Rein Kilk konkreetsete osaluste suhtes veel tagasihoidlikuks.

Oluliselt rohkem ei taha projektist rääkida ka A O Biod juhataja Mati Einmann. “Enne mune, siis kaaguta,” vihjab mees plaanile uue biodiislitehase eesriie alles kuu aja pärast eest tõmmata.

Ärilehe andmetel peaks umbes sellel ajal saabuma ka rapsiõli tootmise tarvis tellitud ning uusima tehnoloogia järgi valmistatud tootmisliin. Senikaua, kui konkreetseid masinaid üleval pole, toimetatakse suurema tähelepanuta.

A O Biod osanikfirma Fame Productions omanik, kodumaise biodiisli valmistamise pioneer Olev Tomson jutte ümber ei lükka. “Jah, rajame tõepoolest biodiisli tehast ja meie projekt pole sugugi ainuke,” vihjab Tomson, kuid ei soostu ütlema, kellest konkreetselt jutt käib.

Ärileht on varem kirjutanud näiteks Biodieseli omaniku Heino Haraku projektist, samuti transpordiärimeeste Taisto-Taimo Kängsepa ja Arvo Sarapuu plaanidest.

Rein Kilk võib Pärnusse rajatava biodiislitehase projektis kaasa lüüa eeskätt seetõttu, et ärimees on juba praegu seotud Weroliga, mis võiks rajatavat tehast toorainega varustada.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing