Office'i uues põlvkonnas tuleb seitse venda

Enn Heinsoo 09. märts 2006, 00:00

Microsoft avalikustas veebruari keskel Office 2007 pakettide üksikasjad ja hinnakirja. Erinevaid variante tuleb plaanikohaselt seitse ja väljalaskmine seisab ees selle aasta teises pooles.

Kõige lihtsamad variandid on väikeste erinevustega Office Basic, Home and Student ja Standard, mis on mõeldud nii kodus kasutamiseks kui ka väikeettevõtte jaoks. Esimest neist hakatakse levitama koos arvutiga ja teise kahe hindadeks on pakutud 149 ja 399 dollarit.

Edasi tulevad juba ettevõtete jaoks mõeldud Office Small Business, Professional, Professional Plus ja Enterprise. Nende nelja seast on võimalik valida ettevõtte tegevusvaldkonnale ja suurusele vastav pakett ning hinnad on avaldatud vaid Small Businessi ja Professionali variantidel - vastavalt siis 449 ja 499 dollarit. Teada tasub ka tõsiasja, et Office 2007 ei nõua Windows Vista olemasolu arvutis, ent Microsoft teatas, et kontoritarkvaral võib tulla omadusi, mis töötavad ainult uue operatsioonisüsteemi olemasolul.

Microsoft loodab konkurentidelt turgu haarata just paljude uute lahendustega. Suure tähelepanu all on olnud just koostöövõimalused kõigis alaprogrammides, näiteks kas või võimalus erinevatel töötajatel võrgu kaudu samaaegselt ühte dokumenti teha.

Konkureerivate kontorilahenduste väljasuretamine siiski tõenäoline ei ole. Esimene asi, mis uuendusega kaasa minnes juhtub, on see, et rahakott kergeneb tublisti, ainuüksi juba litsentside arvel.

Teiseks tuleb arvestada tõsiasjaga, et ka riistvara nõudmised kasvavad, eriti kui minna samaaegselt üle nõudlikule Windows Vistale. See tõsiasi tähendab jällegi väljaminekuid arvutipargi uuendamiseks.

Veel üks kindel konkurent uuele kontoritarkvarale on ka tema eelmised versioonid. Ettevõttes, kus varasemate Windows XP ja Office 2003 lahendustega rahul ollakse ja töö tehtud saab, ei pruugi süsteemide uuendamiseks põhjust olla. Samuti tekitab tarkvara väljavahetamine vajaduse ümberõppeks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing