Börsiülevaade: aktsiaturg jätkab nõrgalt

09. märts 2006, 15:13

Nõrkus täna Tallinna börsil jätkus. Langesid kolme kõige enam kaubeldud ettevõtte aktsiad.

Seitsmendat järjestikust päeva näitas miinust Tallinna Vee aktsia.
Väärtpaberi sulgemishinnaks jäi 13,22 eurot (206,85 krooni). Tegemist on madalaima tasemega pärast möödunud aasta detsembri algust.
Käivet tehti viimaste nädalate tugevama 25 miljoni krooni eest. Tõsi, sellest tervelt 98% andsid kolm suurt plokktehingut, kus kõikideks osapoolteks olid finantsuudisteagentuur Bloomberg andmeil Hansapank (panga kliendid).

Kuna Tallinna Veel on raske oma mahte kasvatada on tegemist pigem stabiilse ja hea dividendimaksjana. Praeguse hinnataseme juures pole aktsia dividenditootlus aga veel kuigi suur, ulatudes uue dividendimakse ettepaneku juures 3,8 protsendini. Kuna Tallinna Vesi tahab maksta dividendideks 90% möödunud aasta kasumist, siis suurt tõusuruumi omanikutulu väljamaksmiseks osas peale kasumi kasvatamise ei ole.

Kuna Tallinna Vee majandustulemused on kuni 2010. aastani veehinna tõusuga suhteliselt lihtsalt ette aimatavad võiks tegemist olla ühe stabiilsema aktsiaga börsil. Senini pole aktsia aga veel stabiilset liikumist kätte saanud.

Tehnilise poole pealt vaadatuna on aktsiale tähtsaks toetustasemeks 13 eurot (203,41 krooni), mille peal on aktsia püsinud alates möödunud aasta septembrist.

Pärast möödunud nädala ilusat tugevnemist on ka Tallink Grupp aktsia püsinud sel nädalal nõrk. Tänaseks sulgemishinnaks jäi 4,62 eurot (72,29 krooni) ja miinuseks 0,9%.
Nõrgalt esines ka Merko Ehitus, mille 16,46 eurone (257,54 kroonini) sulgemistase on madalaim pärast möödunud aasta septembrit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing