Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maksu- ja tolliameti juhiks saab Enriko Aav

09. märts 2006, 14:40

Täna nimetas rahandusminister Aivar Sõerd maksu- ja tolliameti uueks peadirektoriks Enriko Aava, teatas rahandusministeerium.

Aav töötas seni sama ameti uurimisosakonna juhina.

Rahandusminister avaldas veendumust, et maksu- ja tolliamet saab Aava näol kompetentse ja laitmatu reputatsiooniga peadirektori.

“Enriko Aav on oma pika karjääri jooksul maksuhalduri organisatsioonis näidanud end pädeva juhi ning väga hea asjatundjana. Ma olen kindel, et temale saab selle vastutusrikka ametikoha usaldada,” ütles minister.

Aivar Sõerd ütles, et Aava nägemus maksu- ja tolliameti arengust on tema omaga sarnane.

“Tema visioonis on olulisel kohal koostöövalmidus partneritega ja kliendikeskne mõtteviis. Samas vajab maksu- ja tolliamet juhti, kes suudab kontrollida eriti suurte riskidega valdkondi. Loomulikult eeldan ka tihedat ja konstruktiivset koostööd ministeeriumiga,” lisas minister.

Rahandusminister avaldas tunnustust kõrgemate ametnike konkursi- ja atesteerimiskomisjonile avaliku konkursi professionaalse läbiviimise eest.

“Kandidaaadid olid tugevad ning komisjon tegi parima väljasõelumiseks tõsist ja põhjalikku tööd. Eriti oluliseks pean väliste ekspertide kaasamist valikuprotsessi.” Kokku kandideeris maksu- ja tolliameti juhiks seitse inimest.

Enriko Aav on maksuametis erinevatel töökohtadel ametis olnud alates 1992. aastast, viimati maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja ning maksupettuste uurimise keskuse direktorina. Aaval on bakalaureusekraad ärijuhtimises Eesti Kõrgemast Kommertskoolist ja haldusjuhtimise magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist. Ta on ka eesti Maksumaksjate Liidu nõukoja liige.

Maksu- ja tolliameti uus juht asub ülesannetesse homme, tema palgaks koos kõigi lisatasudega saab 50 000 krooni kuus. Ameti eelmine peadirektor Aivar Rehe lahkus tänavu jaanuaris Sampo panga juhi kohale, Aava ametisseasumiseni täidab peadirektori ülesandeid Rainer Osanik.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing